TVP nie pokaże meczów el. do M.Ś.

Jak informuje dziś serwis Media2.pl, TVP nie zakupiła pakietu meczów eliminacyjnych do mistrzostw świata, które odbywać się będą w Brazylii. Powodem takiego stanu rzeczy jest wygórowana stawka firmy SportFive.

Nadawca wyjaśnił, że nie był w stanie sprostać wygórowanym finansowym oczekiwaniom kontrahenta. Aktualne możliwości ekonomiczne TVP wynikają przede wszystkim z malejących wpływów reklamowych, kryzysowej sytuacji na rynku finansowym oraz zmniejszających się wpływów abonamentowych.
Media2.pl

Z powyższego cytatu można zrozumieć wprost – nie płacicie abonamentu, nie będzie transmisji. To taka swoista gra złośliwości, w której obecny prezes TVP zapewne czerpie radość. Nie wiadomo też, czy dwa pierwsze mecze eliminacyjne – z Czarnogórą i Mołdawią, zostaną w ogóle pokazane w polskojęzycznej stacji.

Dodajmy, że już w piątek (7 września 2012 roku) reprezentacja Polski zmierzy się z Czarnogórą z kolei we wtorek (11 września 2012 roku) Polska zmierzy się z Mołdawią. Na razie nie wiadomo czy mecze będzie można oglądać w telewizji. Właściciel praw telewizyjnych prowadzi obecnie rozmowy z innymi podmiotami.
Media2.pl

Nie trudno się domyślić, że prawa do emisji meczów wykupi grupa Polsat, która będzie próbowała transmitować mecz w stacji kodowanej. Jeśli tak się stanie, to zapewne oburzenie publiczne sprawi, że mecze pokazane będą na otwartym kanale Polsatu z beznadziejnym komentarzem, jak zwykło to mieć miejsce w tej stacji.

TVP rzeczywiście schodzi na psy. Co prawda nie znamy ceny pakietu meczów eliminacyjnych, ale coraz to bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że TVP powinna zredukować swoje kanały tylko do jednego (TVP1) i skupić się tylko na nim. Rozkładanie pieniędzy na kilka stacji nie ma najmniejszego sensu w czasach, gdzie stała się ona wręcz znienawidzona i w czasach, w których stacje komercyjne zdaje się mają coraz mocniejszą pozycję na Polskim rynku medialnym.

W strategii TVP proponuję zakupić prawa do milionowego odcinka tasiemca z cyklu – „ja dam tobie, teraz ty daj mi” – „Moda na Sukces”. Wtedy zdaje się nie będą to utopione pieniądze.

Opublikowany 2012-09-03
stat4u