Transmisja meczu w 3D na Canal+

W połowie maja, podczas ostatniej kolejki Ekstraklasy, w którym ważyć się będą losy mistrzostwa kraju, Canal+ transmitować będzie w jakości 3D. Relacja meczu będzie realizowana przy użyciu 18 kamer i udziale kilkudziesięcioosobowej ekipy. Nadany on będzie na kanale 28., platformy Cyfra+. Obejrzeć go będą mogli posiadacze dekoderów HD oraz telewizorów mogących odbierać sygnał 3D, czyli niewielu. Pozostali widzowie mecz będą mogli obejrzeć w standardowym formacie na antenie Canal+ Sport.

Dla tych kibiców, którzy nie będą mieli możliwości obejrzenia meczu w telewizji, przygotowano specjalne pokazy na żywo w pubach w wybranych miastach Polski. Otwarte pokazy zorganizowane zostaną we współpracy z firmą LG Electronics, która w maju wprowadzi na polski rynek na rynek pierwszy na świecie telewizor Full LED LX9500, wyświetlający obraz w aktywnej technologii 3D.

Nie wiem, czy chęć bycia pierwszym przez Canal+, żeby nadać w Polsce tego typu transmisję jest dobrym pomysłem. Na ten cel musi zostać przeznaczona dość duża pula pieniędzy… A zastanawiające jest, ilu ludzi posiada taki telewizor, który można kupić za kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Ba, a nawet jeśli ktoś takowy model ma, to pytanie po co? Żeby obejrzeć jeden mecz Ekstraklasy?

Opublikowany 2010-04-21
stat4u