Olimpijskie zakłamywanie rzeczywistości

Olimpijska reprezentacja Rosji została wykluczona z zimowych igrzysk olimpijskich, ponieważ wykryto wielką aferę dopingową w tej federacji. Wielu zawodników zażywało środki dopingujące, podobno nie będąc tego świadoma. Wydaje się to mało realne, ale nie w tym rzecz….

Rzecz w tym, że reprezentacja Rosji została wykluczona z zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongchangu, ale i tak występują na niej zawodnicy pochodzący z Rosji. Nie mogą oni występować w barwach narodowych, ani nawet pod własną flagą. Występują pod flagą olimpijską i nazwą – „Olympic Athletes from Russia” (OAR) co w polskim znaczeniu brzmi Olimpijscy sportowcy z Rosji.

Ma się rozumieć, że reprezentacja Rosji została wykluczona z turnieju, ale zawodnicy, u których dopingu nie wykryto we krwi, startują na nich pod inną flagą. Pytanie brzmi: – Po co się oszukujemy? W jakim celu? Skoro występuje zawodnik z Rosji, bo jest „czysty:, to dlaczego nie może oficjalnie reprezentować swojego kraju, tylko upokarza się go na oczach miliardów ludzi, którzy te igrzyska oglądają? Dlaczego dotyka tych sportowców zbiorowa kara za to, że są czyści?

I tak mi jakoś na myśl przyszło. Tyle się mówi o rosyjskiej propagandzie, a tymczasem wspaniały świat demokratyczny oszukuje miliardy kibiców na całym świecie, karząc występować zawodnikom z Rosji pod inną flagą i nazwą. – Zawodnikom, którzy nie brali dopingu i którzy pracowali przez całe życie tylko po to, by wystąpić – być może w jedynej olimpiadzie w swoim życiu. I gdy już występują, nie mogą robić tego godnie, z podniesioną głową, nosząc godło na swojej piersi i idąc z flagą swojego kraju. A gdy staną na najwyższym miejscu podium, nie odsłuchają swojego hymnu.

Brzydzę się takimi igrzyskami. Czuję wstręt do nich i zamiast pamiętać je z powodu jakiegoś sukcesu sportowego, będę je pamiętał tylko dzięki wykluczeniu rosyjskiej kadry. Widać, że propaganda i to jeszcze ta z najwyższego szczebla i poziomu, nie jest tylko wielką siłą Rosji, ale także świata demokratycznego, który oszukuje nas dla swoich idei i osiągania korzyści…

Opublikowany 2018-02-17
stat4u