Oferta Orange

Od ładnych paru lat posiadam kartę startową zakupioną w Orange, ale jeszcze za czasów słynnej Idei. Wybrałem sobie dość łatwy numer, który każdy znajomy zna od zawsze i na pamięć. W dodatku cała moja familia ma startery w tej sieci, więc łatwiej, a przede wszystkim taniej nas kosztują połączenia. Co prawda zdradzam swoją pierwszą sieć z innymi, a to z Heyah, a to Simplus, by móc rozmawiać ze swoją dziewczyną bez limitu. Każda sieć konkurencyjna do Orange wpadła na pomysł jednego darmowego numeru już przynajmniej kilka lat wstecz. Niektóre oferty zostały wycofane, niektóre do dziś są aktywne, a Orange?

W Orange ktoś stwierdził, że czas uruchomić podobną usługę – niech użytkownicy się cieszą. Od teraz obok słynnego „Pop-a” i „Nowego GO”, mamy również taryfę „One”. Nie będę Wam szczegółowo opisywać oferty, dostępna jest ona na oficjalnej stronie, ale przedstawię Wam chwyt jaki stosuje Orange, by przyciągnąć nowych użytkowników.

Po wybraniu zakładki „Orange One” i kliknięciu na link „promocje” natrafiamy na wiele, wydawać by się mogło ciekawych ofert. Jedną z nich jest pakiet „wybrane numery”. Po kliknięciu i zapoznaniu się z główną stroną promocji możemy przeczytać:

W Orange One możesz rozmawiać z 3 wybranymi osobami w Orange tak długo i tak często, jak tylko chcesz. Włącz usługę Wybrane numery i rozmawiaj przez 30 dni bez ograniczeń z 3 wybranymi numerami w Orange.

Wow! Świetna oferta, coś dla mnie – pomyślałem. Jednak życie doświadcza człowieka po to, by mógł się czegoś nauczyć i uniknąć kolejnych wpadek. Postanowiłem przeczytać regulamin, który zapisany jest w pliku PDF. A to jego fragment:

„Wybrane Numery” to usługa dostępna dla Abonentów taryfy Orange One oraz Abonentów oferty Zetafon z planem taryfowym Orange One (zwanych dalej „Abonentami”). W ramach Usługi Abonent otrzymuje możliwość wykonywania bezpłatnych połączeń do 1200 minut z 3 wybranymi numerami w Orange.

Widać „ktoś” w Orange nie widzi różnicy między – …bez ograniczeń z 3 wybranymi numerami; a – …do 1200 minut z 3 wybranymi numerami… . Już kiedyś miałem podobną wpadkę, którą opisałem tutaj. Znów czuje się rozczarowany matactwem i krętactwem przez zarządzających siecią. Dziwne, że na stronie z opisem promocji nie napisano, że darmowe połączenia do wszystkich w Orange, w końcu regulamin mówiłby jasno co innego i trzeba by się dostosować.

To kolejna wpadka z ofertą, którą byłem zainteresowany. Teraz już wiem, że z numerem Orange przeniosę się do innej sieci, która nie zrobi mnie w przysłowiowego balona.. i mam nadzieję wszyscy będą zadowoleni… i nie oszukani…

Opublikowany 2010-11-26
stat4u