Mad TV

Marzyłeś o własnej stacji telewizyjnej? Teraz możesz stać się właścicielem nie mając nawet grosza. Jak już większość z Was wie, jestem maniakiem telewizyjnym. Zawsze marzyłem o tym by być właścicielem stacji telewizyjnej, ewentualnie radiowej. Nigdy to marzenie się nie ziści, ale znalazłem alternatywną drogę do szczęścia. Mianowicie chodzi o grę „Mad TV”. Jest to bardzo prosta w użytkowaniu gra, której nie trzeba instalować. Grafiką przypomina produkcje z Atari czy Commodore 64, ale chodzi tu bardziej o jej sens.

Wcielamy się w postać człowieka, który zarządza działem programowym i reklamowym. Na początek dnia – nie ważne czy mieliśmy wcześniej sukcesy czy nie, zawsze dostaniemy opieprz od naszego szefa, ale to tak na dobry początek. Nasz dzień zaczyna się od godziny 17-tej, a kończy o 1-szej w nocy. Mamy całe 60 minut, by zakupić świeże wiadomości, filmy, seriale i ułożyć program dnia – oczywiście możemy zrobić to już dzień wcześniej… Pamiętajcie, żeby kupować popularne filmy, brać jak najświeższe wiadomości. Spowoduje to, że przed telewizorami zasiądzie większa liczba maniaków telewizyjnych, a co za tym idzie, będziecie mieć większą kasę z reklam. Nie skojarzyłem w jakich jednostkach określana jest widownia, jednak dzięki tej skali, możemy dobrać odpowiedni zestaw reklam emitowanych w naszej stacji. Decydując się na emisję reklamy, zobowiązani jesteśmy do wywiązania się z pewnej umowy. Niektóre reklamy muszą być emitowane w programach o dużej oglądalności. Jeśli np. oglądalność reklamy wynosi 1,0 – musimy ją wyemitować w programie o takiej lub większej widowni. Ilość widzów wyświetlana jest na dole ekranu. Na początek polecam Wam brać mniejsze zlecenia, bo szybko się przekonacie, że kasą nie ma co rzucać…

W trakcie gry możemy również kupić miejsce na satelicie, zwiększając tym samym swój zasięg i widownię – kupujemy klikając na mapę w naszym pokoju. Gra ma również tą dobrą cechę, że można ją w każdym momencie zapisać. Wystarczy kliknąć na obraz znajdujący się w naszym pokoju – piszę to, bo nie każdy może to znaleźć. Klikając na windę, wybieramy do jakiego pokoju chcemy się dostać – jeśli chcemy kupić film czy serial musimy wjechać na siódme piętro, a dział reklamy znajduje się na dziesiątym. Nie będę Wam więcej pisał o tym gdzie i co się znajduję. Sami będziecie mieć frajdę nad rozpracowywaniem gry. Z doświadczenia tylko powiem, że kilkadziesiąt razy z bankrutowałem zanim udało mi się stworzyć coś wielkiego. Jednak ani razu nie zniechęciłem się i mam teraz ogromną firmę.

Nie wiem czy nie powstała już jakaś nowa gra tego typu. Osobiście się z czymś takim nie spotkałem. Z całym przekonaniem polecam Wam tą starą grę, bo jest ona naprawdę godna polecenia mimo swojej prostoty. Jeśli będziecie potrzebować jakiś wskazówek piszcie w komentarzach, a ja w miarę możliwości będę odpisywał.

Pobierz grę i rozpakuj. Wejdź w folder, który się rozpakował i kliknij na plik o nazwie „MTV”. Gra powinna działać bez problemów.

Pobierz grę Mad TV – 775 kb

Opublikowany 2010-01-08
stat4u