Chelsea najlepszym klubem w Europie!

Dziś w Monachium mieliśmy wielkie piłkarskie święto. Tak przecież trzeba powiedzieć o finale ligi mistrzów. To własnie w tym turnieju mierzą się najlepsze kluby świata, a w tej chwili jest to drużyna Chelsea. Mimo opinii fachowców, że faworytem meczu był Bayern Monachium, ja typowałem na Chelsea. Typowałem wynik 1:1 w regulaminowym czasie gry i zwycięstwo drużyny ze Stanford Bridge w dogrywce. Rozstrzygniecie jednak przyniosły rzuty karne.

Typowałem na Chelsea z kilku powodów. Po pierwsze w Bayernie gra największy piłkarski egoista – Roben. Człowiek, który w tym sezonie spieprzył chyba wszystko co mógł. Karne to jego pięta achillesowa, co już udowodnił nie raz. Nie strzelił bramki z rzutu karnego i w tym meczu – w dogrywce. Po drugie od 47. lat nie wygrała finału drużyna, która grała na własnym obiekcie. Ostatnio miało to miejsce w 1965 roku. Po trzecie piłkarze z Niemiec przegrali w tym sezonie wszystko co tylko mogli. Nie zdobyli mistrzostwa kraju jak i pucharu Niemiec kosztem Borussi Dortmund, więc można było się spodziewać, że do trzech razy sztuka.

Przyszedł i czas na finał ligi mistrzów, który również przegrali, choć z przebiegu gry byli o niebo lepsi. Statystykami zmiażdżyli swoich przeciwników, ale kto to będzie pamiętał choćby jutro? Gdyby ktoś powiedział, że piłka nożna to nie zawsze sprawiedliwy sport, to można się teraz zastanawiać. Jak zachowają się właściciele obu klubów. Właściciel Chelsea Abramowicz zatrudnił tymczasowo Roberto Di Matteo, a ten zrobił mu psikusa i wygrał ligę mistrzów. Czy nadal będzie trenerem? A jak wyglądają notowania trenera Bayernu, który w tym sezonie nie wygrał niczego, choć był o krok od zdobycia trzech trofeów. Czy czasami nie zostanie w klubie?

Wielki faworyt Bayern przegrał. Bukmacherzy zapewne liczą zyski, bo standardowo większość zaufała „fachowcom”. Choć z przebiegu gry Chelsea nie zasługiwała na zwycięstwo, a i faworytami nie byli, to zrobili kawał dobrej roboty. Następny puchar przyjdzie im zdobyć nieprędko…

Opublikowany 2012-05-20
stat4u