Canal+ Gol

Już niedługo powstanie nowy kanał pod szyldem Canal+, który nazywać się będzie Canal+ Gol. Nie trzeba być odkrywcą żeby wiedzieć, że transmitowane w nim będą mecze piłkarskie jak i magazyny o tej tematyce. Stacja nadawać będzie przez 3 dni w tygodniu – sobota, niedziela i poniedziałek od godzin południowych do późnego wieczora. Dostępny będzie dla abonentów Cyfry+ i co ważne, dla abonentów sieci kablowych.

Niedługo odbędzie się kolejny przetarg na prawa do transmisji ligi polskiej. Stawka co trzy lata jest coraz wyższa, tak samo jak oczekiwania kibiców. Stacje będą się „bić” o prawo wyłączności, więc stawka może być jeszcze wyższa. Dwa lata temu dwie czołowe komercyjne stacje telewizyjne – Polsat i TVN, chciały wygrać przetarg i stworzyć odrębny kanał, który dałby możliwość wszystkim, bez względu na platformę czy kablówkę oglądania rodzimej piłki. Aby historia się nie powtórzyła, Canal+ stworzy nowy kanał wyłącznie piłkarski i oprócz ligi polskiej dorzuci inne, a tym samym przyciągnie więcej abonentów i zbierze większe żniwo. Prawdopodobnie ten ruch da również zwycięstwo w kolejnym przetargu na ekstraklasę. Gdyby okazało się, że inne platformy lub stacje telewizyjne zaplanowałyby utworzenie odrębnego kanału telewizyjnego, który mógłby być dostępny dla abonentów wszystkich platform cyfrowych, to Canal+ będzie mógł się już taką stacją pochwalić i udostępnić w razie potrzeby.

Jakby tego nie nazwać i co by o tym nie napisać, wszystkie te działania przyniosą korzyść również abonentom. Dostęp do świetnych relacji sportowych będą mieć niemal wszyscy. Problemem może być jedynie bariera finansowa, bo skoro kanał sportowy wyłącznie z meczami ekstraklasy wyceniano na 16 zł miesięcznie, to za ten pewnie trzeba będzie wybulić blisko 30 zł. Oczywiście mowa tu tylko o abonentach innych platform cyfrowych niż Cyfra+. Tutaj dostęp będą mieć abonenci, którzy wykupią pakiet dodatkowy Canal+.

Opublikowany 2010-08-23
stat4u