Baraż o Ekstraklasę

Przed ostatnią kolejką I ligi wierzyłem, że Korona Kielce uzyska prawo do gry w barażach o Ekstraklasę. Ponieważ kielczanie wygrali ostatni mecz na wyjeździe z Dolcanem Ząbki, a Podbeskidzie zremisowało ze Zniczem Pruszków, zakończyli oni rozgrywki na trzecim miejscu. To daje im prawo do gry w barażach z czternastym zespołem Ekstraklasy. Na tą chwilę jest to drużyna Cracovii Kraków, która dzięki zdegradowaniu ŁKS-u łódź o klasę niżej z tytułu nie przyznania im licencji na kolejny sezon za kłopoty finansowe, przesunęli się o jedno miejsce wyżej wchodząc tym samym do strefy barażowej.

Jak już pisałem we wcześniejszych notatkach, liczyłem że w tym sezonie spadek z Ekstraklasy będzie sprawą sportowej rywalizacji. Tak się jednak nie stało i klub ŁKS-u Łódź nie dostał licencji na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej, podobno z powodów finansowych. W sumie to chyba dobrze. Jeśli klub w połowie przyszłego sezonu miałby zbankrutować to może lepiej, żeby już teraz go wywalić. W tej chwili są jeszcze odwołania od tej decyzji, dlatego nie wiadomo do końca kto zagra w dwumeczu barażowym z Koroną.

Bardzo się cieszę, że Widzew i Zagłębie awansowało. Widzew to znana w całym kraju marka, a Zagłębie ma bardzo ładny stadion i dobrego sponsora. Szkoda by było marnować się za zapleczu ekstraklasy. Podobnie jest z Koroną Kielce, która ma nowy stadion i miejmy nadzieję znajdzie dobrego sponsora. Mówię tu głównie o stadionach, bo jak widzę mecze na stadionie w Wodzisławiu czy w Gdyni to szlak mnie trafia. Zero atmosfery i emocji. Piłka kopana jest bez celu i od początku liczy się tylko pozostanie w lidze. Takie „widowiska” są nudne i odciągają zainteresowanych od odbiorników telewizyjnych.

W dwumeczu barażowym o Ekstraklasę kibicuję Koronie Kielce za piękny stadion i życzę spadku Cracovii za całokształt – w tym sezonie grali strasznie słabo, a stadion to jedna z największych porażek jakie widziałem. Pierwszy mecz odbędzie się na stadionie w Kielcach 13 czerwca, rewanż 17 w Krakowie.

stat4u