Afery taśmowej ciąg dalszy

Po przegranych wyborach prezydenckich przez Komorowskiego wydaje się, że kolejne wybory tym razem parlamentarne też zapiszą się w historii Platformy Obywatelskiej w złym świetle. Afera taśmowa z 2014 roku została zamieciona pod dywan, a teraz z powodu wycieku akt prokuratorskich do opinii publicznej odbija się rykoszetem na rządzących.

W nagraniach wielu prominentnych polityków PO zostało przyłapanych na słowach pogardy wobec szarego obywatela, załatwiania spraw pod stołem, czy wręcz ujawnienia afer związanych z korupcją. Problemu w ogóle by nie było, gdyby nie fakt, że wszystkie osoby nagrane i skompromitowane nadal piastują wysokie stanowiska. Gdyby już rok temu zrzucono je na najniższy szczebel w hierarchii partyjnej, to dziś pani premier mogłaby powiedzieć. – Sprawa już dawno została załatwiona i nie ma co do niej wracać.

Tymczasem sprawa jest i to na cztery miesiące przed wyborami do parlamentu. Decyzje premier Kopacz o dymisji ministrów po ujawnieniu akt prokuratorskich to nie efekt silnego przywódcy, ale stojącego przed plutonem egzekucyjnym. Myślę też, że Kopacz z powodu tych dymisji jest bardziej nieszczęśliwa niż zadowolona. Jest niemal pewnie, że po wyborach na jesieni, będzie ona zajmować w Sejmie miejsce opozycji. Pytanie tylko brzmi w jak dużej względem rządzących?

Podobno w aktach prokuratorskich jest informacja o jeszcze około 70 posłach PO, którzy zostali nagrani. Problem w tym, że nie wiemy kto i co na nich powiedział. Wydaje się też, że opieszałość w tej sprawie przez „niezależną prokuraturę” nie jest bezpodstawna. Chyba nie myślicie, że ten proces zakończyłby się przez wyborami parlamentarnymi? No właśnie ich wynik pewnie pojawiłby się w mediach zaraz po wyborach, by przed kolejnymi już o nich zapomnieć.

PO tonie co nie podlega dyskusji, że na własne życzenie. Trzeba było ostatnie dymisje ministrów przeprowadzić już rok temu. Dziś afera taśmowa odbijająca się rykoszetem trafia rządzących w serce, a może nawet w głowę. Gdyby te dymisje były w odpowiednim czasie, dzisiejszy rykoszet mógłby ich co najwyżej musnąć w ramię…

Opublikowany 2015-06-11
stat4u