System „Fortuna 100”

Od momentu gdy zainteresowałem się zakładami bukmacherskimi, poszukiwałem różnych systemów gry, tak by nie tracić pieniędzy na wtopione kupony. Trafiłem przypadkiem na system „fortuna 100”, zwany również „progresją”. Aby przybliżyć Wam jego naturę podam Wam dwa przykłady, którymi się zachwyciłem.

WARIANT „JEDYNKA” – ZALECANY POCZĄTKUJĄCYM.
Wariant ten polega na codziennym stawianiu na zwycięstwo pierwszej w kolejności drużyny (czyli drużyny będącej gospodarzem spotkania). Należy dobierać takie spotkania, w których otrzymamy naszą stawkę razy co najmniej 2,10, ale nie więcej niż 2,5. Jeśli trafimy – nazajutrz otrzymamy wygraną…. Jeśli nie trafimy – jutro stawiamy DWUKROTNIE wyższą… kwotę na kolejne zwycięstwo gospodarzy w kolejnym wydarzeniu sportowym. Osoby śledzące wydarzenia sportowe będą… miały w pewien sposób ułatwione zadania, choć doświadczenie graczy z innych krajów pokazuje, że kobiety (nawet te zupełnie nie zainteresowane sportem) uzyskują… wręcz fantastyczne wyniki grając tym systemem. Dzieje się tak dlatego, że do udziału w zakładach sportowych zupełnie nie jest potrzebna jakakolwiek znajomość tematyki sportowej itd. Absolutnie nie trzeba być znawcą… sportu by wygrywać w zakładach sportowych.

WARIANT „REMISOWY” – ZALECANY DOŚWIADCZONYM GRACZOM
W tym wariancie wygrane są zawsze wyższe, jednak bywa, że na wygraną… czeka się też znacznie dłużej. Ponieważ za X (czyli remis) zazwyczaj otrzymamy wygraną… w wysokości NASZA STAWKA RAZY 3, to trafienie za np. 3 lub czwartym razem daje sporo gotówki, ale jeśli trafimy dopiero za 6 lub 7 razem, to wtedy dopiero wygrana będzie wprost imponują…ca.
Czyli paradoksalnie IM DŁUŻEJ NIE TRAFIAMY, TYM WIĘCEJ WYGRAMY! Ta dziwna reguła znajduje pełne potwierdzenie w praktycznych przykładach gry i jest doskonale znana grającym tym właśnie wariantem. Do podjęcia decyzji o grze wariantem remisowym, wymagane jest jednak naprawdę spore doświadczenie i szczęście, ponieważ „remis” w wydarzeniu sportowym występuje nie tak często jak wygrana jednej z drużyn, więc na wygraną… będziemy czekali dłużej.

GRA MOŻE PRZEBIEGAĆ TAK:
1) dzień pierwszy – stawiamy na remis za 2 zł, jeśli nie będzie remisu, to:
2) dzień drugi – stawiamy na remis za 4 zł – jeśli trafimy otrzymamy około 12 zł, a jeśli nie to:
3) dzień trzeci – stawiamy 8 zł – jeśli trafimy to wygramy ok. 24 zł – jeśli nie to:
4) dzień czwarty – stawiamy 16 zł – ewentualna wygrana to 48zł, jeśli nie trafimy to w kolejnym dniu musimy znów podwoić naszą stawkę, czyli:
5) dzień piąty – stawiamy 32 zł – ewentualna wygrana to 96 zł lub jeśli po raz piąty nie będzie remisu, to znów musimy podwoić postawioną… kwotę:
6) dzień szósty – stawiamy 64 zł – ewentualna wygrana to nieco poniżej 200zł, jeśli nie trafimy to w kolejnym dniu znów podwajamy:
7) dzień siódmy – stawiamy 128 zł – jeśli tym razem będzie remis to otrzymamy około 380 zł – jeśli nie to znów musimy podwajać aż do skutku.

Proszę zwrócić uwagę, że im później trafi się remis, tym większy jest zysk z gry! Dla przykładu jeśli trafimy już w trzecim dniu to nasz zysk wyniesie około 10 zł, jeśli w dniu czwartym to łącznie wygramy około 18 zł, jeśli w piątym dniu zysk wyniesie 32 zł, jeśli w dniu szóstym – zarobimy ponad 60 zł, a jeśli dopiero w dniu siódmym, to łącznie zyskamy około 130 zł. Trudno się więc dziwić, że doświadczeni gracze stosują… ten system (i to grają…c naprawdę wysokimi kwotami!) jednak dla początkującego gracza bardziej stosowny jest wariant 1.

MOJE DOŚWIADCZENIA:
Zagrałem kilka razy wariantem jedynkowym i remisowym, jednak nie mam tak dużych środków finansowych, by grać nie tracąc przy tym włosów z nerwów. Nie popadajcie w euforię i uważajcie na pieniądze, które wydajecie. Postarajcie się zacząć od jak najmniejszej stawki. Mnożąc ją kilkukrotnie, możecie wydać dużo pieniędzy. Ja miałem już tego typu wpadkę zaczynając od 3 zł, przy ośmiokrotnym nie trafieniu musiałem postawić ponad 700 zł i dla mojego nieszczęścia nie trafiłem. Mimo to nadal uważam, że system jest świetny, ale trzeba obrać jakiś kierunek typów i być bardzo oszczędnym i uważnym.

MOJA PODPOWIEDŹ
W następnej notce opiszę Wam system gry i typów tak, by się opłacało.

Opublikowany 2009-04-18
stat4u