Skąd się biorą terroryści i dlaczego są tak okrutni?

Za każdym razem, gdy słyszymy o atakach terrorystycznych dowiadujemy się, że stoją za nimi jacyś islamiści zwani dalej terrorystami. Zadajemy sobie pytanie po co i dlaczego to robią. Dodatkowo ich zbrodnie bardzo oburzają „zachodnią” opinię publiczną. Wtargnięcie z karabinami do lokali pełnych ludzi i strzelanie na oślep, czy odcinanie głowy „niewiernemu” nie wydaje się być humanitarną formą odbierania życia. – Jeśli takowa w ogóle istnieje.

Zadać sobie należy pytanie dlaczego terroryści na nas napadają? Czy myślicie, że robią to dla zabawy i przyjemności? Zdecydowanie nie, to „zachód” ich do tego niejako zmusił. Wyobraźcie sobie, że mieszkacie w Polsce. Nagle jakiemuś krajowi z bliskiego wschodu nie podoba się to, że traktujemy kobiety na równi z mężczyznami czy że prezydentem jest pan Duda. Atakują nas, bombardują, okradają nas ze wszystkiego co mieliśmy. Na dodatek atakują wsie, miasta, gdzie ginie mnóstwo cywili, także wasi znajomi, rodzice, dzieci, partnerzy…

Zdajecie sobie sprawę, że nie jesteście w stanie zagrozić agresorowi w żaden inny sposób niż ten, by wysadzać się w tłumie ludzi. W desperacji i złości, pełni gniewu zakładacie na siebie pas szahida (pas z ładunkami wybuchowymi) i wysadzacie się w miejscu publicznym w kraju, z którego pochodzi agresja. A odcinanie głowy jakiemuś arabowi, którego naród wymordował ci rodzinę sprawia ci przyjemność, a nie obrzydzenie. A wszystko to tylko dlatego, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Nie ma w tym głębszej filozofii.

A dlaczego islamiści uważają chrześcijan za swojego wroga? Jeśli nie wiesz, to odpowiedz sobie na pytanie, dlaczego Ty islamistę widzisz jako niebezpiecznego i szalonego człowieka? Wojna cywilizacyjna jakiej jesteśmy teraz świadkami wybuchła tylko dlatego, że Stanom Zjednoczonym Ameryki nie podobało się rządzenia Saddama Husseina. Zniszczyli Irak, obrócili w pył, zakradli ropę naftową i liczyli na zyski. To był właśnie pretekst Amerykanów w stosunku do Polaków, by wzięli udział w tej wojnie. – Jeśli się włączycie, wasze firmy będą mogły rozkręcać biznes w Iraku. Tak brzmiała zachęta.

Czy naprawdę komuś z Was przeszkadza, że w krajach arabskich traktuje się kobietę jak śmiecia? Skoro się na to zgadzają, to niech tak żyją. Co Wam do tego. Nie interesujecie się sprawami sąsiadów, którzy leją się nieustannie od kilku lat, a przeszkadza Wam jak arab traktuje swoją żonę w kraju oddalonym o tysiące kilometrów? – Trudno mi w to uwierzyć.

Sprawa terroryzmu może dotknąć każdego europejczyka. Nawet nas Polaków, bo czujemy się zbyt pewnie. Gdyby w takim zamachu zginął ktoś mi bliski, zapewne byłbym wściekły, ale zdaje siebię sprawę, że terroryzm nie jest dla islamistów zabawą, tylko odwetem za to, że obracamy ich społeczność w pył. Potrafimy zrozumieć agresję hitlerowską na Polskę, ale za cholerę nie rozumiemy tego, co robimy w krajach, które do nas nie należą.

stat4u