„Profesjonalizm” Polonii 1

Ci, którzy w pierwszej połowie lat 90tych mieli dostęp do kanału Polonia 1 z pewnością doceniają tą stację za to, co wtedy wyczyniała. Świetne filmy, fantastyczne kreskówki „Yattaman”, „Kapitan Hawk” czy kultowe seriale jak „MacGyver” i „Drużyna A”. Jeśli już siedziałem w domu, zawsze miałem włączony telewizor, a wraz z nim Polonię 1. W tamtych czasach była to jedyna polskojęzyczna stacja, która konkurowała z TVP. Teraz stacja ta bardzo mocno podupadła, emitując głównie w swoim czasie antenowym stare telenowele i filmy, które powtarzane są na okrągło. Resztę czasu, około 15 godzin na dobę przeznaczone jest na telesklep i reklamy erotyczne. Jednak nie do końca chcę pisać o działalności samej stacji.

Jak każdy szanujący się kanał telewizyjny i właściciele Polonii 1 znalazły czas na to, by stworzyć swoją oficjalną stronę internetową. Wszystko działało wtedy bez zarzutu. Aktualny program, cel działalności, historia kanału czy parametry odbioru. Jak na stację o tak niskiej oglądalności (0,1%), to zupełnie wystarczające informacje. Dziś dość, że ta strona wygląda koszmarnie pod względem graficznym, to jeszcze na stronie głównej wyświetlana jest informacja, że w tej chwili emitowany jest: koniec programu.

Dwa lata temu, a dokładnie 15 czerwca 2007 roku, na oficjalnym forum Polonii 1 zapowiedziano, że rozpoczynają się prace nad nową stroną kanału. Wśród fanów stacji wybuchła wielka euforia. Sugestie przekazywane przez nich, jak i zrzuty ekranu publikowane przez ów budowniczych pokazujące postępy prac, pozwoliły na odliczanie czasu do powstania nowego serwisu. Ja również śledziłem ten wątek, czekając na nową stronę. Po dwóch latach od rozpoczęcia tego wątku, na stronie Polonii 1 nic się nie zmieniło. Nie znikł nawet napis „koniec programu”. Wcześniej wszelkie pytania na forum spotykały się z natychmiastową odpowiedzią. Jednak od roku administrator się nie odzywa, a strony jak nie było tak nie ma.

Rozumiem, że stacja ma małą oglądalność, ale jeśli od dwóch lat nie potrafi stworzyć serwisu, który obiecał swoim najwierniejszym fanom, to tak naprawdę nie jest wart nawet splunięcia. Kręcenie, mataczenie, wykręcanie się od odpowiedzi i wreszcie milczenie doprowadzają zwykłego widza do szału. Widać to szczególnie w ostatnich wątkach tego tematu. Mam nadzieję, że ktoś wreszcie w zarządzie obudzi się i zrobi to, do czego został powołany – solidnie prowadzonej stacji i serwisu internetowego promującego ów kanał. Jeśli nawet tego nie jesteście w stanie oddać zagorzałym fanom, bo tylko tacy oglądają tą stację, to podajcie się do dymisji albo sprzedajcie udziały komuś, kto odda należyty hołd i stworzy coś na miarę „starej” Polonii 1. Choć osobiście w to nie wierzę, to nadal na to liczę…

Opublikowany 2009-06-29
stat4u