Podziel się wpisem na portalu społecznościowym

Pewnie wielu z Was posiada własnego bloga lub stronę, stworzoną na „silniku” WordPress. Pewnie wielu z Was zastanawia się co zrobić, aby każdy dodany przez Was wpis, mógł zostać dodany przez innych użytkowników Waszej strony, do portalu społecznościowego jednym kliknięciem. Jest na to proste rozwiązanie, dzięki któremu nie musicie nawet dodawać kodów do szablonu.

Wystarczy pobrać dwie wtyczki. Na początek musicie pobrać wtyczkę „sociable” z oficjalnej strony http://wordpress.org/extend/plugins/sociable.

Następnie pobierzcie drugą wtyczkę, która daje możliwość dodawania wpisów do portali polskojęzycznych „sociable polska”. Najnowsza wersja do pobrania ze strony WordPressa http://wordpress.org/extend/plugins/sociable-polska.

Uruchomcie obie wtyczki i wejdźcie w panelu administracyjnym WordPressa w zakładkę „ustawienia”, a następnie „sociable”. Tam spośród dziesiątek portali wybierzcie te, które Was interesują np., Facebook, Śledzik, Blip, Twitter, czy Wykop lub Gwar. Zwróćcie uwagę, że kolejność portali możecie ustawić przeciągając ich ikony kursorem na początek listy.

Pamiętajcie, że wtyczka działa automatycznie, a ikony do w/w portali pojawią się zaraz pod wpisem bez dodawania kodów. Najlepszym przykładem działania wtyczki są ikony widoczne poniżej.

Opublikowany 2011-08-20
stat4u