Pierwsza kolejka grupowa zakończona

Zakończyła się pierwsza kolejka grupowa EURO 2012. Każda drużyna zagrała już po pierwszym meczu i każdy stadion został już pokazany. Śmiało można powiedzieć, że jak zwykle zawodzą faworyci. Mecze z ich udziałem są przede wszystkim nudne. Szczególnie znudził mnie mecz Hiszpanii z Włochami, który miał być wielkim hitem.

Po pierwszych ośmiu meczach padło aż 20 bramek. Tylko dwie ekipy nie zdobyły jeszcze gola w tych mistrzostwach Portugalia i Holandia. Padły 3 remisy i 5 zwycięstw. Największym zaskoczeniem według mnie jest wynik Holandia – Dania 0:1. Zawodzi też frekwencja na stadionach Ukraińskich, poziom kibicowania (oprócz meczów gospodarzy) i poziom gry. Trzeba też „pochwalić” Polaków i Greków, bo tylko oni zebrali jak do tej pory po jednej czerwonej kartce.

Widząc wszystkie stadiony na EURO 2012, najbardziej z wewnętrznej strony podoba mi się stadion Shachtara w Doniecku oraz Lecha w Poznaniu. Oba robią ogromne wrażenie przy pełnych trybunach. Reszta choć równie piękna, to jednak coś im brakuje. Wizualnie z zewnątrz najbardziej widzi mi się stadion w Gdańsku, a otoczenie robi duże wrażenie we Wrocławiu.

Czas na druga kolejkę grupową więc patriotycznie wytypuje wynik Polski z Rosjanami 1:2. Choć typuję niekorzystnie dla naszych, to starałem się zachować wszelkie patriotyczne spojrzenie i wydać jak najniższy wyrok. Mam nadzieję, że tym razem nie będę musiał mówić – „a nie mówiłem”…

stat4u