Nokia Asha 206

Mam dość dotykowych telefonów, które się zawieszają, w których dotarcie na Facebooka trwa dwie sekundy, a znalezienie kogoś w książce telefonicznej bądź wybranie numeru to nie lada sztuka. Mam dość telefonów, które w stanie czuwania działają 12 godzin, a gdy się go używa działa jedną godzinę. Nie mam ochoty zastanawiać się, czy wybrać telefon czarny czy czarny. Tak, nie pomyliłem się, wybór kolorów jest fascynujący i widzę przyszłość nie w telefonie, który będzie miał Facebooka na „wierzchu”, lecz możliwość wybrania panelu w różnych przedziwnych kolorach, lub ciekawych graficznych motywach.

Ilekroć zdradziłem firmę Nokia, tylekroć się zawiodłem. Postanowiłem więc poszukać w internecie telefonu tej firmy, który nie oferuje dotykowego ekranu, działa przyzwoicie, nie ma systemu Windows lub Android i służy głównie do dzwonienia, wysyłania sms-ów, mms-ów, który posiada aparat i występuje z różnych kolorach. I co znalazłem? Kompletnie nic, ale na szczęście odpowiedź na to pytanie przyszła prosto na skrzynkę e-mail, jakby została napisana na zamówienie. Dostałem newsletter od firmy Nokia, która przedstawiła swój najnowszy produkt – Nokia Asha 206. Nie dość, że spełnia wszystkie kryteria które mnie interesują, to dodatkowo dają dostęp do Facebooka czy Twittera i występuje również w wersji dual sim (dwie karty sim).

nokia asha 206

Nokia, ani żadna inna firma, blog czy strona nie podały informacji kiedy telefon dostępny będzie w sprzedaży. Znalazłem przypadkowo aukcję na Allegro, w której jeden ze sprzedawców wystawił go za 299 złotych w wersji dual sim. Podkreślił, że telefon wystawia już dziś na aukcję, ale wysyłał będzie od 1 lutego 2013 roku. Zastrzegł też, że jest możliwość opóźnienia daty wysyłki, jeśli produkt nie dotrze do niego na czas. Domniemam więc, że telefon pojawi się w sprzedaży od 1 lutego, jeśli nie będzie jakiegoś poślizgu ze strony producenta.

P.S.
Telefony mają występować w kolorach: czarnym, białym, żółtym, czerwonym i niebieskim. Wszelkie dane dostępne są na oficjalnej stronie Nokii:
http://www.nokia.com/pl-pl/produkty/telefony/206

stat4u