Lech TV, czyli dla kogo ten produkt?

W 2013 roku powstał pierwszy klubowy kanał telewizyjny Lech TV. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że aby go odbierać trzeba spełnić mnóstwo wymagań. Oprócz tego, że trzeba posiadać telewizję kablową, to w dodatku musi to być sieć INEA, w której to znajduje się kanał w pakiecie od 60 złotych miesięcznie. Mało tego. – Aby posiadać tą sieć telewizji kablowej, trzeba mieszkać w Wielkopolsce, w dodatku w mieście i jeszcze w bloku. Jak na mój gust, ilość wymagań jakie trzeba spełnić by oglądać telewizję klubową jest zbyt dużo.

No dobra, gdyby Lech Poznań był klubem formatu Realu Madryt, FC Barcelona czy Bayernu Monachium, to może ktoś rzeczywiście dążyłby do tego, by spełnić wszystkie wymagania, by posiadać w swoim pakiecie telewizyjnym kanał ulubionego klubu. W przypadku Lecha Poznań odpowiedź jest prosta. – Nikt tego nie zrobi specjalnie dla tego kanału. I choć rozumiem, że oficjalnym sponsorem Lecha jest INEA i to ona stworzyła ten kanał, to już dystrybucji nie rozumiem.

Patrząc na ramówkę tej stacji w sumie nie dziwię się, że nie jest dystrybuowany. Nie ma w nim wiele ciekawego, a co gorsza nie posiada praw do transmitowania meczów Lecha Poznań. – To jest nie do zaakceptowania w telewizji klubowej.

Wiem, że INEA tworząc ten kanał chce na tym zarobić. Tylko, że dystrybucja ich kablówki możliwa jest tylko dla wybranych, więc nie widzę w tym sensu na dłuższą metę. Ja z chęcią widziałbym ten kanał na wszystkich platformach cyfrowych. Gdyby ktoś zaproponował mi Lech TV za 50 złotych rocznie, to z chęcią skorzystałbym z tej okazji. Niestety nie mam takiej szansy i nic nie wskazuje na to, że cokolwiek się zmieni. A szkoda, bo byłem przekonany, że stacja telewizyjna klubu piłkarskiego, ma za zadanie przyciągać i scalać kibiców, a tu okazuje się, że jest to produkt hermetycznie zamknięty.

Opublikowany 2014-04-24
stat4u