Koniec TCM

Stacja telewizyjna TCM (Turner Classic Movies) tej jesieni zmieni nazwę na TNT. Nowa stacja nadawać będzie w wersji HD filmy i seriale. I choć dla wielu jest to dobra wiadomość, bo zmieni się repertuar filmów, które w TCM są nieustannie powtarzane, to dla mnie jest to wiadomość tragiczna.

Wiadomość o końcu TCM trafiła mnie w czuły punkt. Jest to dla mnie kanał z klimatem, jakiego nie ma nigdzie indziej. Co prawda w ostatnim czasie gdy stacja przerywa swoje filmy reklamami, ten klimat został nieco zburzony. Niestety klasyki filmowe, magia prostego i czytelnego logo oraz ten niepowtarzalny klimat zostanie tej jesieni rozpieprzony.

Zawsze kupując telewizję satelitarną za priorytet miałem posiadać w pakiecie TCM. To taka stacja, bez której nie mogę się obejść. Ustawiony jest u mnie na kanale numer 4 i każdego dnia „skacząc po kanałach” muszę na niego zerknąć. To nic, że repertuar filmowy się powtarza, bo klasyki jakie są emitowane na TCM trudno znaleźć na innym kanale. Takie filmy jak „Duch”, „Sok z żuka”, „Bunt na Bounty”, „Mechaniczna pomarańcza”, „Koszmar z ulicy Wiązów” czy „Lśnienie”, mogę obejrzeć nawet 50 razy z rzędu. Oglądanie ich na TCM jest dla mnie dodatkową przyjemnością mimo braku HD. Wiem, że tych filmów nigdy nie obejrzałbym na płycie, bo nigdy nie mógłbym się przełamać, by zasiąść na kanapie. Gdy leci na TCM, to rezerwuję sobie kanapę na cały wieczór i to z wielką przyjemnością.

Pozostaje mi tylko wierzyć, że nowa stacja TNT nie okaleczy imienia TCM. Dobrą wiadomością jest to, że nadawać będzie w wersji HD i nam nadzieję, że na tym dobre wiadomości się nie skończą…

tcm

Opublikowany 2015-06-25
stat4u