Kolejne zmiany w Polonii 1

Polonia 1 to najstarsza Polska stacja komercyjna. Powstała w 1993 roku i na początku swojego istnienia robiła wielką furorę. Jako nastolatek wtedy, bawiły mnie przede wszystkim bajki takie jak „Kapitan Hawk”, „Yattaman”, „Gigi” czy „Księga Dżungli”. Oprócz animacji warto wyróżnić takie seriale jak „Drużyna A”, „MacGyver” czy „T&T”. Dzisiejsza Polonia 1 ma się nijak do pierwowzoru.

Co pół roku buńczuczne zapowiedzi o metamorfozie stacji, zmianie ramówki czy wprowadzenia nowych produkcji jest wydarzeniem tak medialnym, że mówi i piszę się o tym wszędzie. Ta najnowsza zapowiadana jest na 12 września 2011 roku, w którym to jak zwykle stacja zmieni nieco oprawę graficzną i poprawi logotyp stacji. Do tego dorzuci „hit” „Bananowa młodzież” i jeszcze kilka mniej znanych nowości.

Jak napisano na budowanej stronie Polonii 1:

Już 12 września zaprezentujemy Wam nowości w ramówce POLONIA1. Znane i kultowe filmy z równie znanymi i lubianymi aktorami. Wszystkie filmowe tytuły zostały dobrane tak, aby zaspokoić gusta i wymagania kobiet. Nie zapominamy też o miłośniczkach gwiazd starego kina. Dla fanek tego typu produkcji przygotowaliśmy „Weekendy z Klasyką”.

Podkreślić też trzeba, że adres polonia1.pl odnosi do nowej domeny polonia1.tv. Nowa oprawa graficzna, nowy dyrektor programowy, nowa strona internetowa, profil na Facebook i Youtube, dwie nowe telenowele, powtórka starych filmów od niemal dwudziestu lat, reklamy „Top Shop” 11 godzin bez przerwy od 8:00 – 19:00 i reklamy erotyczne od 22:45, to jak dla mnie nie nowości.

Dzisiejszy widz oprócz dobrej oprawy i świetnie dobranych kinowych hitów chce również dobrej jakości obrazu, zero telezakupów, a w przypadku Polonii 1 również udowodnienia, że 15 lat spieprzonej ramówki z dennymi telenowelami i filmami czas skończyć. W innym przypadku nie wróżę tej stacji przekroczenia słupków oglądalności powyżej progu błędu statystycznego.

Opublikowany 2011-09-03
stat4u