Filmbox Arthouse

Dwa miesiące temu zakupiłem do abonamentu nc+ kanał Filmbox Arthouse. Jest to wyjątkowy kanał telewizyjny prezentujący kino niezależne z każdego zakątka świata. Wszystkie filmy emitowane są w oryginalnej wersji językowej z napisami. Stacja w Polsce nadaje tylko w wersji SD, co dodaje jej pewnego rodzaju smaczku. Obraz niekiedy się tak specyficznie tnie, jakby filmy nadawane były z kasety VHS. Mimo tych „niedogodności”, kanał ten jest naprawdę wyjątkowy i ma klimat jedyny w swoim rodzaju.

Do wad stacji zaliczyłbym bardzo dużą ilość filmów z lat 40′, 50′ i 60′. Bardzo dużo filmów produkcji Włoskiej, Japońskiej i ZSRR. Oczywiście nie są to złe filmy, ale jest ich w mojej opinii zbyt dużo. Nie spotkałem jeszcze żadnego filmu polskojęzycznego.

Zaletą filmów niszowych jest przede wszystkim to, że opowiadane w nich historie wydają się być proste, ale także bardzo prawdziwe. – Jednym zdaniem, są to filmy, których akcja mogła wydarzyć się naprawdę i w dodatku każdemu z nas. Opowiedziane w sposób spokojny, cichy, dający do myślenia, by każdy z nas mógł wcielić się w głównego bohatera i samemu mógł ocenić, co zrobiłby w danej sytuacji…

Jeśli lubicie proste filmy, kino nieależne, nieznane, stworzone w ciekawy sposób, polecam Wam kanał Filmbox Arthouse. W nc+ opłata za ten kanał wynosi tylko 2 złote miesięcznie, co daje 24 złote rocznie.

stat4u