Film obrażający muzułmanów

Zastanawiam się, co by się musiało wydarzyć w moim życiu, żeby obrażający moją religię film nagrany przez jakiegoś idiotę spowodował, że byłbym w stanie zabić przypadkowego niewinnego człowieka? Chyba nie ma takiej sytuacji. Muzułmanie czy jak ich tam się zwie tak mocno oburzyli się na film nagrany przez Egipcjanina mieszkającego w USA, że postanowili napaść na ambasadę amerykańską w Syrii zabijając kilku obywateli tego kraju, nie mających nic wspólnego z oburzającym filmem.

Reakcja świata jest taka, że szkaluje się reżysera amatorskiej produkcji i wydaje na niego wyroki. Dlaczego jest on prześladowany za nagranie filmu – lepszego lub gorszego – w którym wykorzystał jakiś aktorów do przekazania swojej wizji? Dlaczego tak niewiele się mówi o mordercach, którzy w odwecie zabili niewinnych pracowników ambasady amerykańskiej? Chciałbym się też zapytać, jaka była reakcja społeczeństwa europejskiego, gdy na filmach z islamskimi terrorystami ich obywatele mieli odcinane żywcem głowy? Czy w Europie ktoś napadał na ambasady lub zabijał muzułmanów? Nie!

Jeśli są miejsca na ziemi, w których człowiek obraża się za wyprodukowany film do tego stopnia, że zabija drugiego człowieka, w dodatku nie mającego w ogóle do czynienia z jego produkcją, to uważam takie miejsce za „dzikie”. Posunąłem się kiedyś nawet do stwierdzenia, że tam przydałby się „atom”, by zmieść to wszystko z powierzchni ziemi. Dziś już tak nie myślę, ale uważam, że powinno ich się tam zostawić samych. Bez wojsk, wojen i niepokojów. Każdy człowiek ma prawo do wolności, bez względu na to gdzie żyje. Skoro amerykanie prześladują te narody od dawien dawna, to pewnie dlatego ataki za tego typu incydenty kierowane są własnie w ich stronę. Jeśli chodzi o amerykanów, to w tamtym rejonie świata każdy pretekst to dobry by ich atakować.

Uważam również, że muzułmanów, islamistów, i w ogóle wszystkich ludzi z tamtego rejonu powinno się deportować z każdego zakątka świata w ich miejsce. Bliski wschód to ich teren i z każdego innego powinni być przepędzeni. Śmiem nawet twierdzić, że jeśli nie stanie się to za przyzwoleniem rządów krajów rozwiniętych, dojdzie w przyszłości do podobnej rzezi jaka miała miejsce na żydach podczas II wojny światowej.

Opublikowany 2012-09-21
stat4u