Domowy sposób na ból gardła

Często zdarza się, że podczas grypy ewentualnie przeziębienia boli nas gardło. Czasami ból jest tak dokuczliwy, że przegryzienie czegokolwiek jest niemal niemożliwe. Wtedy wysyłamy kogoś lub sami idziemy do apteki i kupujemy sprawdzone i dobre leki. Często okazuje się, że prosząc farmaceutę o poradę daje nam Strepsils, bo przecież jest on dobrze zareklamowany we wszystkich mediach, a działanie ma podobno niesamowite. Oprócz podobno dobrego działania, ma z też dobrą cenę dla producenta, hurtowni i w końcu apteki.

Podczas ostatniej infekcji gardła postanowiłem przejść się do lekarza. Dostałem antybiotyk i wydawało się, że wreszcie ból ustąpi. Efekt trwał kilka dni i znów czułem potworny ból gardła, który promieniował aż do ucha. Kupiłem więc Strepsils Intensiv za niemal 30 zł, który nawet na chwilę nie przyniósł ulgi. To dziwne, bo wcześniej wydawało mi się, że był dość skuteczny. Gdy już pewnego wieczora ból nie dawał mi zasnąć, sprawdziłem domową metodę zwalczania bólu gardła.

Przypomniał mi się sposób, którego nauczyła mnie moja mama i postanowiłem z niego skorzystać. Nalałem 1/4 szklanki wody i wsypałem do niej niewielką ilość soli. Dobrze wymieszałem i przepłukałem 3 razy gardło. Mimo, że smak w ustach po soli to żadna przyjemność, to natychmiastowe zmniejszenie się bólu gardła należała już do rozkoszy. Po kilku minutach ból ustąpił niemal całkowicie, a następnego dnia rano zapomniałem, że cokolwiek mnie bolało. Choć nie wiem do końca jaki wpływ ma sól na gardło i jego narządy, to jednak polecam Wam ten sposób, bo nie dość że jest tani, to jeszcze bardzo skuteczny.

Z tego co wiem, zamiast soli można użyć wody utlenionej. Do 1/4 szklanki wody wlewamy łyżkę wody utlenionej i tak samo jak w poprzednim przypadku, musimy przepłukać gardło kilka razy. Nie wiem do końca jaki efekt ma ten sposób, ale przy następnej okazji go wypróbuje.

Opublikowany 2010-05-30
stat4u