Darmowe szablony WordPress

Od kilku lat nosiłem się z zamiarem stworzenia strony internetowej, na której publikowałbym szablony na WordPressa mojego autorstwa. Przyznam szczerze, że pomysł taki powstał już w 2010 roku i przez 4 lata nie mogłem się za to wziąć. A to nie pasował mi adres, a to nie mogłem dopasować szablonu, a gdy już wszystko miałem gotowe, to albo zapał znikał albo nie mogłem się zdecydować, czy to już, czy później.

Tym razem to już stało się faktem. Stworzyłem stronę pod adresem Jachu.net (Jachu – ksywa z wojska) i opublikowałem już pierwszy szablon gotowy do pobrania. Przyznam szczerze, że stworzenie tej strony było dla mnie jednym z postanowień noworocznych. Może to głupie, bo wydawać by się mogło, że to postanowienie proste do zrealizowania. Biorąc jednak pod uwagę, że brałem się za to 4 lata, to wcale nie było takie oczywiste, że powstanie w tym roku. Wziąłem się więc do roboty i przez ostatni miesiąc dopracowałem szczegóły.

Na stronie publikowane będą szablony mojego autorstwa, wykorzystujące niekiedy darmowe skrypty, porady i czcionki. Każdy szablon opisany będzie krok po kroku jak go optymalnie ustawić, jak dodać menu, edytować logo, stopkę czy inne potrzebne do działania gadżety. Więcej informacji na temat dlaczego stworzyłem Jachu.net opisałem w dziale „strona”.

Docelowo serwis miał posiadać tylko stronę główną z szablonami, ale postanowiłem też dodać działy „news” i „porady”. News, w którym będą pierdoły o szablonach w sieci, tych płatnych i darmowych. Zapoluję też na ciekawe projekty działających stron, a także pisał będę o ciekawostkach całkiem na luzie. Dział porady to głównie skrypty, wtyczki, czcionki i pomoc video dla gotowych projektów.

Nie ma się co więcej rozpisywać. Jak to mówią, tego nie da się opisać. To trzeba zobaczyć.

stat4u