Mistrzostwa świata w piłce nożnej

Nareszcie ruszyły mistrzostwa świata w piłce nożnej. Tym razem odbywają się one w Republice Południowej Afryki i to też jest powód do zadowolenia. Wszystkie mecze rozgrywane są o rozsądnych godzinach (13:30, 16:00 i 20:30).

Skończyła się posucha w telewizji i teraz będzie na co popatrzeć. Mam już dość polityki, ciągłych powtórek i tematów powodzi. Będzie można teraz przez miesiąc delektować się piłką nożną. Ta wiadomość z pewnością nie ucieszy pań, ale takie piłkarskie święto co dwa lata (na przemian z Euro) nie powinno być aż tak wielkim utrudnieniem. Panie będą mieć czas na spacery i pogaduchy z koleżankami, a panowie odpoczną od niekończących się telenowel.

Wszystkie mistrzostwa, w których nasza kadra nie brała udziału nie były aż tak emocjonujące. Jednak po wtorkowym meczu z Hiszpanią i porażką aż 0:6, nie czuje smutku, lecz radość że na największej imprezie piłkarskiej nie dostaniemy linczu. Nie ma chyba takiej reprezentacji na „World Cup”, z którą biało-czerwoni daliby sobie w tej chwili radę. Jedyną pociechą dla piłkarzy byłaby możliwość spotkania się w grupie z Brazylią, bo na szczeblu towarzyskim jest to niemożliwe z dwóch powodów – nieatrakcyjność „naszych” jako rywali dla Brazylijczyków; po co marnować miliony dolarów na mecz, w którym padniemy jak muchy. Skoro już zahaczyłem o pociechę dla piłkarzy, to mieliby oni jeszcze jedną ciekawą opcję – wymieniliby się z najlepszymi piłkarzami koszulkami i na koniec meczu zamiast taktyki staliby murem przy tych, z którymi chcą to zrobić. Ciekawe gdzie stałby bramkarz?…

Na szczęście wszystkie mecze transmitowane będą na kanałach Telewizji Publicznej i dostępne bez problemu. Tylko mecze trzeciej rundy grupowej, które rozgrywane są o tej samej porze, pokazywane będą na przemian w kanale ogólnodostępnym i TVP Sport. Oznacza to tyle, że ośmiu meczy trzeciej rundy grupowej nie obejrzymy, chyba że macie dostęp do ów wyżej wymienionego „channelu”.

Na koniec polecam Wam specjalnie uruchomioną stronę internetową TVP, dzięki której będziecie mogli obejrzeć skróty meczy, zobaczyć plan meczy, dowiedzieć się ciekawostek o mistrzostwach, przejrzeć statystyki, tabele, sprawdzić składy i informacje o zespołach. Co ważne, strona jest atrakcyjna graficznie i merytorycznie.

Polecam:
http://sport.tvp.pl/fifa2010

stat4u