Wybory parlamentarne czyli pogadajmy sobie o demokracji

Jak co cztery lata przychodzi nam wybierać nowy rząd. Poglądy polityczne Polaków z wyborów na wybory się zmieniają. Zazwyczaj niesieni jesteśmy nieporadnością starego rządu, więc wybieramy nowy. Połowa Polaków w ogóle nie idzie na wybory, a część z tych, którzy idą głosować oddaje głos nieważny. Jak co wybory pada pytanie. Dlaczego Polacy nie chcą chodzić na wybory i dlaczego aż tylu jest idiotów oddających nieważny głos?

Chcę przypomnieć, że mieszkanie w kraju demokratycznym daje nam wszelkie prawa względem głosowania. Jedni oddają głos na partię, z którą od lat „romansują”, inni chcą zmian. Są też tacy, którzy korzystając ze swojej wolności i prawa demokracji na wybory nie idą. Ludzie oddający nieważny głos, często robiący to całkiem świadomie czują, że głosowanie to ich „zasrany” obowiązek, ale skoro nie ma w partiach politycznych przedstawicieli, którzy by im odpowiadali zaznaczają dwa krzyżyki lub zostawiają pustą kartkę.

Nikt nie ma prawa mnie osądzać, czy w dniu wyboru pójdę do lokalu wyborczego. Nikt nie ma prawa nazywać mnie idiotą, jeśli specjalnie oddam nieważny głos. Nikt też nie ma prawa osądzać czy jestem patriotą czy nie, tylko dlatego, że zamiast stawiać krzyżyk na karcie wyborczej, leżę na kanapie z piwem w ręku. Demokracja i wolność wyboru to moje prawo, a pójście na wybory to tylko mój przywilej, a nie obowiązek…

stat4u