„Więcej niż magia”

Discovery Channel emituje ciekawy program zatytułowany „Więcej niż Magia”. Koleś, który przedstawia się jako Dynamo pokazuje sztuczki, które są technicznie niemożliwe do wykonania. Zawsze robi to wśród ludzi. Zaczepia ich na ulicy, a nawet spotyka się z gwiazdami muzyki czy filmu na koncertach i festiwalach. To ma zapewne upewnić widza, że to co robi dzieje się naprawdę.

Sztuczki wykonywane przez tego człowieka zapierają dech w piersi. Chodzenie po wodzie, czytanie w myślach, zakładanie obrączki w nóżkę kieliszka czy wykręcenie szklanej butelki, a nawet zdjęcie zera z 20 funtów, to tylko niektóre ze sztuczek. Wydaje się, że ten człowiek potrafi zrobić wszystko, a reakcja publiczności bez względu na to, czy to dzieci, dorośli, gwiazdy muzyki czy filmu mówi sama za siebie. Wytrzeszczone oczy, otwarte usta, chwila ciszy, piski i okrzyki.

Oglądając odcinki tych filmów za każdym razem zastanawiam się, jak on to robi. Z jednej strony to tylko telewizja, a skoro coraz ciężej jest sprzedać widzom byle bajeczki, poproszono gwiazdy wielkiego ekranu, by pomóc w sprzedaniu produktu. Z drugiej zaś strony, gdyby rzeczywiście nie potrafił robić ciekawych sztuczek, to sprawa szybko by się wydała, a jego popularność raczej nie wyszłaby dalej niż jego kanał Youtube.

Poszukiwałem jego nagrań na Youtube i natrafiłem na film, który wydaje mi się że został zmodyfikowany komputerowo. Po pierwsze trik pokazano przez krótką chwilę, a spadające litery upadały jakoś nienaturalnie.

Tak w ogóle, to wszystkie jego triki są dziwaczne i wydawać by się mogło niemożliwe do wykonania. Ale to właśnie chyba na tym polega magia – prawda?. Przeczuwam, że widzowie na filmach po prostu odgrywają swoją rolę, a filmy przechodzą solidny retusz, aby widz mógł w to uwierzyć. Sam autor filmów mówi, że to co robi to tylko sztuczki, które wprawiają ludzi w zachwyt. Pochodzi z Bradford w Wielkiej Brytanii. Jako dzieciak wyśmiewany był przez rówieśników, więc aby schować swoje kompleksy zaczął zajmować się sztuczkami, by ludzie zwrócili na niego uwagę…

Polecam Wam pierwszy odcinek programu „Więcej niż magia”, z którego dowiecie się nieco o twórcy programu. Zachwyci Was też zapewne i ciekawi sztuczkami, które zechcecie sobie wyjaśnić. Wszystko to w języku polskim.

Youtube: http://www.youtube.com/krakatowa9
Twitter: https://twitter.com/#!/Dynamomagician

P.S (26/10/2012)
Nie uważacie, że gdyby znalazł się człowiek, który schodziłby po ścianie w butach jak gdyby chodził po dywanie, to świat fizyki nie wywróciłby się do góry nogami? Zaprzeczyłby tym samym prawom fizyki, a odkrycia wielu wybitnych fizyków stałyby się nic nie warte. Te sztuczki, które według mojej opinii są ustawione od samych widzów, aż po wykonanie retuszu samego nagrania. Innym wytłumaczeniem może być tylko to, że pochodzi on z dalekiej przyszłości, gdzie wynaleziono wehikuł czasu i przybył tutaj, by czarować nas tym, co w jego świecie jest już standardem, a dla nas nadal niepojęte.

Komentarze:

  Wydaje mi sie ze na wszystko posiada jakis tam swoj wlasny opatentowany sposob. Nauczyl sie dosyc ciezkich sztuczek i potem poprzez trening zmienil je odpowiednio do swoich potrzeb oraz opoanowal je do perfekcji, ze nie mozna dostrzec jak on to robi 😉

  Odpowiedz

  Mechagodzilla

  Ten program jest picem

  Odpowiedz

  Jasne że tak. To fotomontaż. W niektórych sztuczkach dość wyraźny. Ludzie podstawieni. Żal patrzeć

  Odpowiedz

  Więcej ni magia – czyli telewizja głupcze;)

  Odpowiedz

  Fajnie się ogląda ale pic do 10 potęgi i omamianie młodzieży która myśli że tak można

  Odpowiedz

  jaroslaw1980

  W każdym odcinku ktoś kręci jego trik telefonami. Dlaczego nie da się tego znaleźć na youtube. To jedna wielka ściema. Ale brawo dla twórców za dobrze zorganizowany spektakl.

  Odpowiedz

  No i to jest właśnie ta sztuczka – fotomontaż. Słuszna uwaga, ktoś powyżej, że wszyscy kręcą telefonami, a nigdzie na YT nie ma tych nagrań. Show jak show, wrestling też jest ustawiany i to tylko przedstawienie, ale jakie fajne! Bo nie na tym polega show, żeby było prawdziwe, ale na tym, żeby było rozrywką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

stat4u