Transmisja meczu w 3D na Canal+

21 kwietnia 2010
Kategoria: Media tagi: , , , ,

W połowie maja, podczas ostatniej kolejki Ekstraklasy, w którym ważyć się będą losy mistrzostwa kraju, Canal+ transmitować będzie w jakości 3D. Relacja meczu będzie realizowana przy użyciu 18 kamer i udziale kilkudziesięcioosobowej ekipy. Nadany on będzie na kanale 28., platformy Cyfra+. Obejrzeć go będą mogli posiadacze dekoderów HD oraz telewizorów mogących odbierać sygnał 3D, czyli niewielu. Pozostali widzowie mecz będą mogli obejrzeć w standardowym formacie na antenie Canal+ Sport.

Dla tych kibiców, którzy nie będą mieli możliwości obejrzenia meczu w telewizji, przygotowano specjalne pokazy na żywo w pubach w wybranych miastach Polski. Otwarte pokazy zorganizowane zostaną we współpracy z firmą LG Electronics, która w maju wprowadzi na polski rynek na rynek pierwszy na świecie telewizor Full LED LX9500, wyświetlający obraz w aktywnej technologii 3D.

Nie wiem, czy chęć bycia pierwszym przez Canal+, żeby nadać w Polsce tego typu transmisję jest dobrym pomysłem. Na ten cel musi zostać przeznaczona dość duża pula pieniędzy… A zastanawiające jest, ilu ludzi posiada taki telewizor, który można kupić za kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Ba, a nawet jeśli ktoś takowy model ma, to pytanie po co? Żeby obejrzeć jeden mecz Ekstraklasy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

stat4u