Strona niezabezpieczona

Wmawiają nam, żeby zabezpieczać swoje strony, by w okienku adresu nie pojawiał się komunikat „niezabezpieczona”.

Mówią nam, że strony niezabezpieczone są niżej w wyszukiwarkach, że strona jest niebezpieczna, że internauci nie ufają takim stronom i że w końcu trzeba kupić certyfikat SSL.

Tymczasem okazuje się, że mój blog to tylko proste wpisy z tekstami, a czasami ze zdjęciem. Nie ma tu żadnych przekombinowanych skryptów, żadnych ciasteczek i innych niebezpiecznych plików. Po co mi więc kupowanie certyfikatu SSL, skoro nie ma tu żadnych kont użytkowników, ani nikt za pośrednictwem mojej strony nie może niczego kupić, a więc płatności też nie ma?

A no po to, by ktoś zbił na tym kapitał. Mój serwer kosztuje rocznie 39 złotych, a najtańszy certyfikat po rabacie kosztowałby 49 zł za pierwszy rok. Jest więc droższy od serwera, dzięki któremu strona w ogóle istnieje.

Skoro nie ma zbyt wielu argumentów, a może nawet żadnego, żeby zainstalować takowy certyfikat na tym blogu, to zaczyna się poprzez internet przetaczać fala szantażu, że jak tego nie zrobię, wyrzucą mnie z Google lub obniżą moją stronę w rankingu wyszukiwania. Nie poddam się światowemu lobby i żaden argument, nawet ten, że wyrzucą moją stronę z Google nie jest w stanie zmusić mnie do kupienia takiego certyfikatu. –  Przynajmniej na tą chwilę sobie tego nie wyobrażam…

Komentarze:

  Faktycznie z webd masz nie ciekawie, nie mając darmowego Let’s Encrypta, ale zawsze można to zrobić ręcznie:
  https://www.grzegorzkowalski.pl/darmowy-certyfikat-ssl-lets-encrypt-hostingu-webd/

  Inna sprawa, iż możesz sobie też uruchomić chyba flexssl od cloudflare. Polega to na tym, iż cały ruch puszczasz przez serwery CDN CF i z nich poziomu zapewniasz szyfrowanie SSL pomiędzy użytkownikiem, a serwerem CDN.

  Odpowiedz

   Dzięki za informację, przydatna porada. Jak już miałbym uruchamiać SSL to pochylę się nad Twoją poradą, ale jak na razie nie czuję takiej potrzeby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

stat4u