Spór Rydzyka z KRRiT
22 stycznia 2012
Tagi: ,

Na antenie Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk żalił się, że jego stacja radiowa jak i telewizyjna (TV Trwam) nie dostały koncesji na emisję swoich programów za pośrednictwem naziemnej telewizji cyfrowej. Namawia tym samym, aby widzowie i słuchacze pobierali ze strony przygotowany formularz, który należy tylko wydrukować, podpisać i wysłać na adres siedziby KRRiT. Ma to tym samym „obudzić” stosowne władze, by odpowiedziały chociaż, dlaczego wniosek na nadawanie nie został przyjęty.

Tadeusz Rydzyk nie mógł się też powstrzymać od komentarza. Skoro nikt mu nie odpowiedział, winny jest zawsze rząd.

Obserwujemy sytuację medialną w Polsce. Obserwujemy co się dzieje w związku z wprowadzeniem nowej technologii nadawania, technologii cyfrowej, wejścia na multipleks. Widzimy jak jest traktowana TV Trwam przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, przez rządzących.

Z drugiej zaś strony zaczynam rozumieć tego człowieka, jego frustrację i rozgłos w tej sprawie. Wiadomo, że dostając się na multiplex, będzie miał dostęp do polaków bez potrzeby kupowania anten satelitarnych, czy tunerów. Jego słowo i wizerunek docierałby do niemal 100% polaków, a to zapewne dobry kąsek. Wiadomo też dlaczego politycy PiS-u walczą o to samo. Będą mieć darmową reklamę, a Bogobojni ludzie nie będą mieć wyboru przed urną.

Choć obu stacji o. Tadeusza Rydzyka nie lubię, to jednak uważam że w sprawie koncesji ma trochę racji. Skoro w multipleksach mają pojawić się programy, które jeszcze nie istnieją, które nadają od kilku dni bądź te, które swoją ramówką niewiele się różnią, to dlaczego miałoby nie być tam też TV Trwam?

Nie rozumiem tylko dlaczego kościół, bo tak postrzegam wszystko co związane z chrześcijaństwem, nie potrafi załatwić sprawy po cichu? Tak, aby nie mieszać do tego polityków, nie wkręcać wielbicieli stacji czy innych mniej lub bardziej wiernych zasadom kościoła? Temat ten poruszany jest często w programach, w których występują politycy, w Sejmie czy Senacie. Promowanie się w ten sposób, jest dla mnie metodą iście Marylin Mansonową. Wystarczy, że na jego stronie pojawi się wpis, że zagra koncert w Polsce, to już zadaje się pytanie – Czy wpuścić go do kraju?

KRRiT powinna zająć w tej sprawie konkretne stanowisko ale nie Bogobojne tylko takie, które da konkretne powody niewłączenia stacji do DVB-T. Łamanie wszelkich zasad na antenach ów stacji jest normalnością i nawet największe prośby nic nie dają. Reklamowanie swojej gazety, wypowiedzi na antenie polityków tylko z jednej partii oskarżających obecnych rządzących nie jest tam niczym dziwnym. Kar oczywiście od KRRiT nie ma, bo Rydzyka, a raczej jego elektorat strach dotknąć.

« Następny wpis
W ostatnim czasie głośno jest o atakach hakerów na strony internetowe polskiego rządu. Ma to związek z chęcią podpisania przez nasz rząd
Poprzedni wpis »
Wszystkie media zajmujące się biznesem i polityką, huczą i informują o gwałtownie rosnących cenach paliw. Olej napędowy w cenie 6 zł
Komentarze:
    rdzeń

    Tak tak, w Polszy jest miejsce tylko dla lewackich telewizji.
    P.S.
    Nigdy nie widziałem ani jednego programu
    tv trwam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *