Smoleńsk, polityka i Macierewicz

Ktoś kiedyś powiedział „Wiara Czyni Cuda”. – Chyba ten ktoś chciał przez to powiedzieć, że wiara kładzie nam klapki na oczy i jesteśmy przez nią ślepi – nie zauważając otaczającego nas świata i prawdy o nim, albo wręcz przeciwnie – chciał nas uświadomić, że wierząc można osiągnąć wszystko. Ja natomiast jestem zdania, że każdy fanatyzm jest niebezpieczny. – Nawet ten najmniej szkodliwy.

Podobnie jest z komisją zajmującą się katastrofa polskiego samolotu pod Smoleńskiem, zwana „Komisją Macierewicza”. Zasiadają w niej wybitni profesorowie, którzy latali już samolotami. Znani fachowcy nie wierzący, że skrzydło samolotu może się oderwać uderzając w brzozę, a na końcu tego łańcucha pokarmowego wielka głowa Macierewicz. – Człowiek który nie raz i nie dwa widział skrzydła samolotu. Komisja ta składająca się z szanującej elity i wybitnych fachowców posunęła się nawet do stwierdzenia, że mgła była sztuczna, że trzy osoby z tej katastrofy przeżyły i zostały dobite przez rosyjskie służby. Słyszałem też, że Donald Tusk piłował skrzydło, które rzekomo tego feralnego dnia trafiło w plastikowa brzozę z IKEA ustawioną na zamówienie Rosjan przez szwedzką firmę. Wszystko to oczywiście na potrzeby rosyjskiego filmu zatytułowanego „Putin bohaterem”, w którym charyzmatyczny przywódca uznany zostaje za tego, który zlikwidował „Kaczyzm” w Rosji i stał się drugim bohaterem tuż po żołnierzach stalinowskich, którzy w latach 40 ubiegłego wieku wymordowali polskich oficerów pod Katyniem. I wszystko to stało się niemal w tym samym miejscu. Czy to może być przypadek, błąd pilotów, czy choćby wina źle wyposażonego lotniska i jego załogi nawigującej? Nie!

Ta katastrofa nie jest przypadkiem. Wybuch był i nikt nie ma prawa mieć w tej sprawie wątpliwości. Jeśli ma, pójdzie do wiezienia, gdzie pod wpływem tortur zostaną na nim wymuszone zeznania i przyzna się, że wierzy w atak terrorystyczny. W innym przypadku skończy jak były prezydent polski Lech Kaczyński. Wiara w te wszystkie zdarzenia ma naprawdę wielkie znaczenie. Bo to właśnie na niej opierają swoje tezy w komisji Macierewicza. Nie chodzi o to by cokolwiek wyjaśnić, tylko udowodnić, że ta komisja jest bezstronna i ma tylko jeden cel – tak spreparować dowody, by ludzie uwierzyli że doszło do wybuchu na pokładzie samolotu. A wszystko opierają na zdjęciach z internetu przerobione Photoshopem przez grafików komputerowych, którzy wykorzystali zdjęcia na potrzeby własnych wpisów na blogu. Oczywiście nie można zapomnieć o profesorze Rońdzie, którzy w Telewizji Polskiej ogłosił, że ma dokument potwierdzający, że samolot nie zszedł poniżej 100 metrów, więc nie mógł uderzyć w drzewo. Po czym w TV Trwam wyznał z uśmiechem na twarzy, że żartował i tak naprawdę nie ma takiego dokumentu, a to co powiedział w TVP to był zwykły blef, bo wkurzył go prowadzący – pan Kraśko.

Wiara czyni cuda. Choć byśmy pokazali im film nagrany przez przypadkowych świadków, że samolot uderzył w drzewo, oni i tak by nie uwierzyli. A dlaczego? Bo dla nich prawda nie ma znaczenia, lecz wiara w to, że mają rację i starają się za wszelką cenę to udowodnić, a nie dojść do prawdziwych zdarzeń. Coś na wzór biblii. Jeśli jest w niej napisane, że pierwszym człowiekiem był mężczyzna imieniem Adam, a następnie z nudów Bóg stworzył z jego żebra kobietę, to oni naprawdę wierzą, że tak było. Kobieta według komisji Macierewicza uznana by była za zabawkę, która stworzona została dla faceta, by umilać mu czas.

No dobra, przejdźmy z powrotem do trzeciej RP, bo ta czwarta lansowana przez Prawo i Sprawiedliwość jest zbyt futurystyczna, by mógł w nią uwierzyć ateista taki jak ja. Może kiedyś będą mieli szansę wypłynąć z nią na głębsze wody, jednak w moim odczuciu ta IV RP opierać się będzie na kłamstwie i wierze, że jest słuszna. A to już nasz naród przerabiał za komuny, więc nie liczę na rychły powrót takiego stanu rzeczy – Rzeczypospolitej oczywiście.

Opublikowany 2014-04-06
stat4u