Sci-fi Channel

Cyfra+ od lipca wprowadziła podwyżki swoich pakietów. Uzasadnia to powiększającą się paczką programów dostępnych na platformie. W ostatnim czasie w skład weszły „Universal Channel”, „Travel Channel” oraz „Sci-fi Channel”. Jako, że ten ostatni kanał ma w swojej ofercie – jak nazwa wskazuje – programy, seriale i filmy o tematyce fantastycznej, byłem nim najmniej zainteresowany z trzech nowo dostępnych programów. Fantastyka zawsze kojarzyła mi się z kosmosem, laserami, cyborgami i magią, a ponieważ mnie to nudzi, trzymam się od nich z daleka.

Zawsze kochałem się w horrorach i po dziś dzień tak jest. Mam nawet w swojej kolekcji DVD sporą część filmów tego gatunku. Wracając do tematu, stacja Sci-fi Channel wypełnia wieczorne pasmo filmami nie tylko typowo fantastycznymi, lecz horrorami i serialami z dreszczykiem. Ostatnio np., obejrzałem ciekawy horror należący do klasyki tego gatunku „Carrie”, czy „Candyman”. Często emitowane są również krwawe filmy z zombie w roli głównej oraz jeden z moich ulubionych seriali „Opowieści z krypty” i całkiem nowy na polskim rynku „Trup jak ja”. Przeglądając program na cały miesiąc, widziałem w nim takie pozycje jak „Halloween”, z Michaelem Myersem w roli głównej, czy Amityville.

Filmowe wieczory i mroczne seriale sprawiają, że kanał wypełnił lukę programową tak, jak ja bym to zrobił gdybym miał taką możliwość. Nudzi mnie oglądanie ciągle powtarzających się megahitów filmowych i serialowych w komercyjnych stacjach. Wejście w skład Cyfry+ kanału Sci-fi Channel uważam za bardzo dobre posunięcie. Warto pamiętać, że dostęp do niego mają abonenci pakietu „Komfortowy+”, za który miesięcznie trzeba zapłacić aż 63,90 zł. Mimo tego, już uznałem Sci-fi Channel za filmowo najlepszą stację na naszym rynku. Polecam ją nie tylko maniakom szeroko rozumianej fantastyki, lecz też „kinomaniakom”, którzy lubują się w starych dobrych horrorach i serialach grozy.

Opublikowany 2009-07-08
stat4u