Rasiak wraca do Polski?

Gdy przeczytałem plotkarską wiadomość w jednym z Polskich portali internetowych, że Grzegorz Rasiak wraca do Polski – zdębiałem. Zainteresowane kluby, które chciałyby w swoich szeregach tego piłkarza to Lechia Gdańsk i Polonia Warszawa.

Bardziej zdeterminowany by pozyskać byłego reprezentanta Polski jest ponoć zespół z Gdańska, którego działacze liczą, że dzięki sprowadzeniu gracza z głośnym nazwiskiem zdołają przyciągnąć więcej kibiców na PGE Arenę.

Ten cytat powyżej brzmi raczej jak tytuł kolejnej części filmu z cyklu „Futbolowe jaja”. Jeśli ktoś pamięta tego zawodnika, jego zagrania a przede wszystkim umiejętności atletyczne takie jak bieg, „uszczał” się zapewne po kostki. Czyżby trenerzy i działacze klubu z Gdańska wiedząc, że zapełnienie ponad 40-tysięcznego stadionu jest niemożliwe, chcieli przyciągnąć wielbicieli komedii i parodii?

Ś.p. Leslie Nielsen pewnie przewróci się w grobie, gdy na meczach z udziałem słynnego Rasialdinho będzie więcej uśmiechu niż przy jego kultowych komediach. Już czekam z utęsknieniem, aby ta wiadomość stała się ciałem. Jak nigdy cieszę się, że jestem posiadaczem pakietu Canal+, dzieki któremu oprócz nudnej polskiej piłki z gatunku horroru i dramatu, będzie również dużo komedii i uśmiechu. Może wreszcie nasza piłka będzie przyciągać przed telewizory więcej widzów.

Rozumiem już, dlaczego stacje takie jak Polsat Sport i Eurosport 2 postanowiły wykupić od C+ sublicencję, dającą możliwość swoim widzom obejrzenia wybranych pozycji z każdej kolejki ligowej. Dzięki tak barwnej postaci jak „Drewniak”, nasz piłkarski świat ma swojego „Chucka Norrisa”…

Wypowiedzi internautów:

– Skoro Lechia juz latem zbiera drewno na opał, to znaczy,że ciężka zima będzie w tym roku…
– Rasiak w Lechii ? – cała Ekstraklasa będzie lać z Lechitów.
– To on jeszcze gra? Myślałem, że utknął gdzieś jak kołek w płocie 😀
– Stare drewno wraca do lasu zwanego Ekstraklasą….
– Wiecie dlaczego ZIDANE walnął z główki MATERAZZIEGO? Bo ten powiedział mu, że gra jak RASIAK.
– A co? Nie ma kto im podawać piłek?
– A pamietacie jak Grzesio strzelił anglikom bramke z 50 m. przewrotka z głowy.. ?
– Czym różni się Rasiak od kapitana Hooka? Kapitan Hook miał tylko jedną drewnianą nogę.
– Drewnialdo wracaj, będą nowe skecze w kabaretach.

Opublikowany 2011-07-12
stat4u