Polish Masters

We Wrocławiu zakończył się towarzyski turniej piłkarski Polish Masters. Wzięły w nim udział cztery kluby – Śląsk Wrocław, PSV Eidhoven, Benfica Lizbona i Athletic Bilbao. Fajnie, że tak renomowane kluby zechciały zagrać w tym turnieju, ale nie rozumiem dlaczego on odbywał się właśnie we Wrocławiu…

Śląsk Wrocław jest w tej chwili w trakcie eliminacji do ligi mistrzów. Rozgrywa spotkania co tydzień w środy, a w dodatku rozegrał dwa mecze dzień po dniu w sobotę i niedzielę. Inne kluby traktują te mecze jak przygotowanie do nowego sezonu, a Śląsk już w nim jest i oprócz przemęczania piłkarzy , naraża ich na kontuzje. Rozumiem, że planowanie takiego turnieju odbyło się co najmniej kilka miesięcy temu, ale dlaczego nie przewidziano możliwości awansu Ślaska do fazy eliminacyjnej europejskich pucharów?

Dochodzi do tego zużycie murawy na stadionie Miejskim we Wrocławiu. Trawa na naszych nowych stadionach nie imponuje, nawet podczas EURO 2012, a teraz po czterech meczach rozegranych w ciągu dwóch dni, wygląda jak zaorane pole. Warto podkreślić, że w najbliższą środę Śląsk zagra na tym stadionie rewanż drugiej rundy eliminacyjnej do ligi mistrzów w Budnosti Podgorica.

Opublikowany 2012-07-22
stat4u