Orange Sport Info

Od 5 sierpnia nadaje nowy kanał sportowy spod szyldu „Orange” – Orange Sport Info. Od samego początku przyglądam się tej stacji. Program ma charakter informacyjny z dziedziny sportu, który emitowany jest co piętnaście minut. Częste wejścia na żywo oraz duża dawka wiadomości ze świata piłki nożnej, głównie ligi polskiej i francuskiej sprawiają, że często do nich zaglądam. Prezentowane programy z cyklu „jak to jest zrobione”, czyli Orange Sport Info od kuchni przyciągają jeszcze bardziej. Ostatnio nawet transmitowany był na żywo mecz Rosja – Argentyna.

Na początku nie wróżyłem tej stacji wielkich sukcesów. Jednak po kilku dniach przyglądania się jej, nie mam wątpliwości, że byłaby w stanie zawojować nasz rynek. Tym bardziej, że wszystkie inne stacje o tematyce sportowej nie relacjonują tak obszernych i ciekawych informacji. Przede wszystkim skróty meczy Ekstraklasy mogą przyciągnąć tych, którzy niewiele mają wspólnego z Canal+, posiadającego prawa to transmisji tych rozgrywek.

W tej chwili do końca końca września program Orange Sport Info nadawany będzie FTA, czyli odbierać go mogą nawet posiadacze zwykłych tunerów satelitarnych, nie związanych umową z jakąkolwiek platformą cyfrową. Na jesień sygnał zostanie zakodowany, w ten sposób TP zapewnia wykorzystanie praw do transmisji wydarzeń sportowych zgodnie z warunkami licencji, czyli na terenie Polski. Stacja dostępna jest na platformie Cyfra+ w pakiecie podstawowym oraz w satelitarnej usłudze telewizyjnej Telekomunikacji Polskiej.

ODBIÓR Z SATELITY:

Satelita: Hot Bird 8 (13°E)
Transponder: 83
Częstotliwość: 12.360 GHz
Polaryzacja: H (pozioma)
SR: 27500
FEC: 3/4
ID: ORANGE SPORT INFO
Kodowanie: brak (FTA)

Opublikowany 2009-08-16
stat4u