Nowe loga kanałów Canal+
13 listopada 2011
Tagi: ,

Canal+ słynie ostatnio ze zmian logo swoich stacji. Zaczęło się od kanałów głównych – Canal+. Ba. Zmieniały się również nazwy stacji – Canal+Gol i Canal+Weekend. Teraz przyszedł czas na kolejne zmiany, tym razem wszystkich kanałów tematycznych należących do grupy Canal+. W ten o to sposób dostaliśmy ujednolicone logo każdej stacji. Różnice polegają tylko na jego kolorze oraz napisie.

Czy zmiany wyszły na lepsze? Moim zdaniem zdecydowanie nie. Po pierwsze stacje mają identycznie wyglądające logo różniące się kolorem i napisem. Teraz wydaje się, że nie mają one już swojego oryginalnego charakteru. Wszystko na jedno kopyto. Loga stacji wyglądają jakby były robione na kolanie przez dzieciaka i zaakceptowane przez właścicieli. Nawiązanie logo stacji Ale Kino!, Planete, MiniMini, Hyper, Domo, Kuchnia tv miało utożsamiać się z Canal+ i do każdego z nich dodano słynny „+”. Problem chyba polega jednak na tym, że ten plus przypomina stare logo Canal+ sprzed ponad roku. Czarne kwadratowe tło z białym „plusem” w środku już było i zostało zmienione na przezroczysty napis.

Dlaczego więc nie zrobiono podobnego motywu z nowymi logo? Na to pytanie pewnie nie ma odpowiedzi, ale teraz nowe logotypy wyglądają koszmarnie, szczególnie to należące do dokumentalnego kanału Planete. Jest szare, długie i do d… Jedynym „plusem” nowości jest to, że wszystkie kanały nadawane są w jakości HD bez dodatkowych opłat.

« Następny wpis
W ostatnim czasie mecze reprezentacji Polski nie emocjonują tak jak zawsze. Powodem takiej sytuacji jest bezustanne rozgrywanie meczów
Poprzedni wpis »
Kto chce, gdzie chce i o której chce, może manifestować składając wcześniej papiery w urzędzie. Grupy społecznie nienawidzące poglądów
Komentarze:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.