Najczystsza woda na Ziemi
8 lipca 2011
Tagi: ,

Kilka dni temu dużo mówiono w telewizji o oderwanym kawałku lodu z Grenlandzkiego lądolodu, dryfującego w stronę Kanady. Jego wielkość to 62 km kwadratowe. Przeliczono, że gdyby ten kawał lodu można było roztopić i przechować, to wszyscy ludzie na świecie przez okres dwóch lat, mogliby jej wypijać 2 litry dziennie. Jest to najczystsza woda na świecie, ponieważ zawarty w niej lód powstawał przez 100.000 lat, a wtedy zanieczyszczenia przy udziale człowieka było niemal zerowe.

Gdyby ktoś z Was chciał napić się najczystszej wody na świecie to nie ma problemu. Z wód Grenlandii ręcznie wyławia się bryły lodu, które następnie są roztapiane i butelkowane. To dla Grenlandczyków nic nowego, bo robi się tak od pokoleń, ale dla przeciętnego mieszkańca innego zakątka Ziemi już nie. Dlatego autonomiczny rząd Grenlandii zainwestował w to pieniądze i sprzedaje ją na całym świecie z czego czerpie profity. Produkt nazwany jest Qanik, co w lokalnym języku znaczy śnieg.

Czyż to nie świetny pomysł? Sam z chęcią napiłbym się takiej wody.
Więcej na http://www.icewater.gl

« Następny wpis
Gdy przeczytałem plotkarską wiadomość w jednym z Polskich portali internetowych, że Grzegorz Rasiak wraca do Polski - zdębiałem.
Poprzedni wpis »
Po kilku latach walki o polskojęzyczną wersję stacji informacyjnej Euronews, wreszcie słowo stało się ciałem. Od pierwszego lipca, czyli od
Komentarze:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.