Mecz eliminacyjny bez kibiców Lecha Poznań
4 sierpnia 2015

W ostatnich kilku latach nasłuchałem się wiele o tym, że na polski futbol niesłusznie nakłada się kary od UEFA. Kolejna kara to zakaz stadionowy co oznacza, że najbliższy mecz eliminacyjny ligi mistrzów bądź do ligi europejskiej piłkarze Lecha zagrają bez udziału publiczności. Gdyby tego było mało, na klub nałożono karę finansową w wysokości 50 tysięcy euro czyli ponad 200 tysięcy złotych. A wszystko za to, że grupa „kibiców” z Piły wywiesiła transparent z napisem „Legion Piła. – Krew naszej rasy”.

I znów zadaję sobie pytanie, dlaczego przez głupią masę, bo tak trzeba nazwać ludzi o poglądach rasistowskich, tysiące kibiców nie obejrzy meczu, a klub piłkarski dostanie karę? Dlaczego kluby w Polski nie eliminują takich kibiców? Dojebać im zakazy stadionowe dożywotnio i ubiegać się sądownie o zwrot pieniędzy. Ale nie. Pogłaszczą ich po głowach i powiedzą, że to są wierni kibice, których trzeba szanować i prowadzić za rączkę.

Zastanawiające jest też, czy ta kara jest adekwatna do czynu? 200 tysięcy złotych i zakaz stadionowy na jeden mecz? Kurwa, to wydaje się być jakimś absurdem. Brzmi jak żart. Z drugiej strony każdy zna zasady gry. Jeśli się do nich nie stosujesz, to dostajesz karę. Gdyby za rasizm karano grzywną w wysokości 500 złotych, to banany do dziś fruwałyby na meczach międzypaństwowych.

Morał z całej tej historii jest prosty. Mamy wśród Polaków jeszcze taką ciemną masę, ludzi głupich i idiotycznych, którzy uważają, że wywieszenie flagi z rasistowskim hasłem jest fajne. To tak jak ja w szkole podkładając nogę koleżance uważałem się za fajnego, do momentu gdy przeze mnie straciła ząb. Różnica między mną, a kibicami jest taka, że ja mając 7 lat potrafiłem wyciągnąć z tego wnioski i zrozumieć, że zrobiłem źle. To taka rzecz, której wstydzę się do dziś mimo tego, że nikt już tego nie pamięta. A kibice z Piły? Pewnie czują dumę, bo usłyszała o nich Polska i Europa. Tylko czy aby na pewno jest to powód do dumy?

« Następny wpis
Rozlosowano pary czwartej i decydującej rundy eliminacyjnej ligi europejskiej. Legia dotarła do niej po wyeliminowaniu albańskiego FK Kukesi 4:0.
Poprzedni wpis »
Basel musi, Lech chce. – Tak mówiono przed meczem w trzeciej rundzie eliminacyjnej ligi mistrzów pomiędzy tymi zespołami. Mecz rozpoczął się
Komentarze:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *