Koniec stacji Owsiaka O.TV

W czasie gdy powstawała w Polsce trzecia platforma cyfrowa jej właściciel chciał wzbogacić pakiety o kanały niedostępne w innych platformach. Dzięki temu powstała stacja Jurka Owsiaka „O.TV”. Stacja emituje głównie programy muzyczne oraz relacje z imprez organizowanych przez Jurka Owsiaka – to jego firma odpowiada za całość produkcji dla kanału. Koncesja satelitarne na jego nadawanie należy natomiast do ITI Neovision.

Decyzja ITI wynika z faktu, że kanał nie spełnia oczekiwań platformy jeśli chodzi o oglądalność. – Przedłużenie kontraktu na O.TV nie miało dla nas uzasadnienia ekonomicznego, a w dobie kryzysu efektywne zarządzanie kapitałem (również programowym) jest niezwykle istotne dla biznesu – mówi Maciej Sojka, prezes ITI Neovision. Od samego początku gdy tylko pojawiła się ta stacja przeczuwałem, że długo na naszym rynku nie wytrzyma. Głównym powodem jest jego dostępność, a raczej jej brak. Po co tworzyć stację promującą akcję Owsiaka kierowaną dla całego narodu, gdy dostęp mają nieliczni. Ci, którzy mieli do niej dostęp nie korzystali z jej „usług”, ponieważ jej ramówka nie przykuwała swoją uwagą.

„Dzięki” kryzysowi, na rynku medialnym wykruszają się ci, którzy ledwo przędą. Racja bytu stacji, której słupki oglądalności oscylują w granicach błędu statystycznego nie ma sensu. Tak właśnie stało się z O.TV, która swoje nadawanie zakończy z dniem 28 czerwca 2009. Na jej miejscu pojawi się Eska TV.

Opublikowany 2009-06-20
stat4u