Fundusz hipoteczny dom

Uwielbiam oglądać reklamy, które litościwym głosem mówią o złej sytuacji starszych Polaków. Uwielbiam, gdy przekonuje się ich do skorzystania z oferty, które przedstawia im państwo. Brzmi to niesamowicie. Pani Barbara dostała 300 złotych więcej i stać ją na lepsze jedzenie. Pan Roman dosłał 600 złotych więcej i teraz może robić to co lubi. Pani Irena dostała 1000 złotych więcej i wreszcie może pojechać do sanatorium. Na koniec reklamy pan w garniturze opowiada, że jeśli skończyłeś 65 lat możesz skorzystać z renty hipotecznej. Wystarczy, że oddasz prawa do nieruchomości, a dożywotnio dostaniesz dodatkowe wynagrodzenie. Możesz tym samym poprawić standard swojego życia i poczuć się bezpiecznie.

Brzmi jak zapowiedź o lepszym życiu, na które wcześniej nie było stać seniora. To wręcz przykre i zatrważające, że przyjdzie nam pracować niemal 50 lat na emeryturę, na której nie będzie nas stać na lepsze jedzenie, leki, spełnianie marzeń, nie wspominając już o sanatorium. No chyba, że będziemy mieć mieszkanie na własność. Uczciwie pracując zarobisz przez całe swoje życie marne grosze, a u jego progu dostaniesz emeryturę, z której nie wyżyjesz.

W moim odczuciu treść reklamy równie dobrze mogłaby brzmieć tak: – Niestety. Jeśli jesteś emerytem, to zapewne ledwie wiążesz koniec z końcem. Zmień to. Oddaj nam swoje mieszkanie, a my damy ci za to kilkaset złotych miesięcznie więcej. Już nie musisz oszczędzać na jedzeniu, będzie cie stać na prywatnego lekarza dwa razy w roku, a może uda ci się pierwszy raz w życiu wyjechać na wakacje. Zobacz jak wygląda sytuacja twoich znajomych emerytów. Żyją z dnia na dzień i ledwo wystarcza im na rachunki. To nie wina państwa, że dostajecie marne emerytury. To wasza wina, że zamiast oddać nam mieszkanie, przepisujecie je swoim rodzinom. Co z tego macie?

Przepisują mieszkania swoim bliskim, bo zazwyczaj całe rodziny duszą się w jednej „klicie” ze sobą, lub opłacają wynajęte mieszkanie by zejść sobie z głowy. Za pensję zwykłego śmiertelnika można dziś opłacić rachunki i kupić jedzenie. Nie ma mowy o zakupie nowego mieszkania, czy choćby uzyskanie na nie kredytu. Ludzie starsi odchodząc z tego świata przekazując swoje mieszkania bliskim. Niestety dlatego nie będzie ich stać na lepsze jedzenie, spełnianie marzeń, czy wyjazd do sanatorium…

stat4u