Fundusz hipoteczny dom

16 stycznia 2013
Kategoria: Blog tagi: , , ,

Uwielbiam oglądać reklamy, które litościwym głosem mówią o złej sytuacji starszych Polaków. Uwielbiam, gdy przekonuje się ich do skorzystania z oferty, które przedstawia im państwo. Brzmi to niesamowicie. Pani Barbara dostała 300 złotych więcej i stać ją na lepsze jedzenie. Pan Roman dosłał 600 złotych więcej i teraz może robić to co lubi. Pani Irena dostała 1000 złotych więcej i wreszcie może pojechać do sanatorium. Na koniec reklamy pan w garniturze opowiada, że jeśli skończyłeś 65 lat możesz skorzystać z renty hipotecznej. Wystarczy, że oddasz prawa do nieruchomości, a dożywotnio dostaniesz dodatkowe wynagrodzenie. Możesz tym samym poprawić standard swojego życia i poczuć się bezpiecznie.

Brzmi jak zapowiedź o lepszym życiu, na które wcześniej nie było stać seniora. To wręcz przykre i zatrważające, że przyjdzie nam pracować niemal 50 lat na emeryturę, na której nie będzie nas stać na lepsze jedzenie, leki, spełnianie marzeń, nie wspominając już o sanatorium. No chyba, że będziemy mieć mieszkanie na własność. Uczciwie pracując zarobisz przez całe swoje życie marne grosze, a u jego progu dostaniesz emeryturę, z której nie wyżyjesz.

W moim odczuciu treść reklamy równie dobrze mogłaby brzmieć tak: – Niestety. Jeśli jesteś emerytem, to zapewne ledwie wiążesz koniec z końcem. Zmień to. Oddaj nam swoje mieszkanie, a my damy ci za to kilkaset złotych miesięcznie więcej. Już nie musisz oszczędzać na jedzeniu, będzie cie stać na prywatnego lekarza dwa razy w roku, a może uda ci się pierwszy raz w życiu wyjechać na wakacje. Zobacz jak wygląda sytuacja twoich znajomych emerytów. Żyją z dnia na dzień i ledwo wystarcza im na rachunki. To nie wina państwa, że dostajecie marne emerytury. To wasza wina, że zamiast oddać nam mieszkanie, przepisujecie je swoim rodzinom. Co z tego macie?

Przepisują mieszkania swoim bliskim, bo zazwyczaj całe rodziny duszą się w jednej „klicie” ze sobą, lub opłacają wynajęte mieszkanie by zejść sobie z głowy. Za pensję zwykłego śmiertelnika można dziś opłacić rachunki i kupić jedzenie. Nie ma mowy o zakupie nowego mieszkania, czy choćby uzyskanie na nie kredytu. Ludzie starsi odchodząc z tego świata przekazując swoje mieszkania bliskim. Niestety dlatego nie będzie ich stać na lepsze jedzenie, spełnianie marzeń, czy wyjazd do sanatorium…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

stat4u