Dziś miał być wielki dzień

Każdy mecz piłkarski odbywający się w eliminacjach – czy to do mistrzostw świata czy mistrzostw Europy, był dla mnie wielkim wydarzeniem. Z niecierpliwością czekałem na pierwszy gwizdek sędziego i emocjonowałem się tym wydarzeniem do przesady. Bywało też, że z nerwów stałem przez część meczu w pokoju, krzyczałem, rzucałem mało wartościowymi przedmiotami. Zdarzało się też, że z wrażenia nie mogłem zasnąć…

W ostatnim czasie emocje na reprezentację jakoś siadły. Polska będąc jednym ze współgospodarzy EURO 2012 nie musiała grać w eliminacjach. To spowodowało, że nasi piłkarze grali z egzotycznymi drużynami, w dziwacznych miejscach. Dziś wracają do boju o awans do mistrzostw świata i jak mówią dziennikarze, droga do Brazylii prowadzi przez Czarnogórę.

Wszystko byłoby jak zawsze. Wyczekiwanie na mecz i oczekiwanie na dobry rezultat. Po dwóch latach nudnych meczów i katastrofie na turnieju EURO 2012, wydawać by się mogło, że już nic gorszego zdarzyć się nie może w tym sporcie. A jednak! Dzisiejsza transmisja meczu dostępne będzie tylko w usłudze Pay-Per-View, czyli musimy zapłacić 20 złotych, aby dostać możliwość obejrzenia tylko tego wydarzenia. Co gorsze dostęp do tej usługi mają tylko posiadacze platform cyfrowych i klienci wybranych sieci kablowych. Polak nie posiadający usług telewizji cyfrowej, musiałby podpisać umowę na 2 lata i jeszcze w dodatku zapłacić za mecz. – Czy to nie absurd?

Z wielką chęcią zakupiłbym ta transmisję. Jednak doskonale zdaję sobie sprawę, że im więcej będzie klientów tego typu usług, tym częściej będą mieć one miejsce. Jestem zdecydowanie na „NIE” tego typu akcjom, szczególnie jeśli to mecze reprezentacji Polski! Chcecie kodować walki, finał ligi mistrzów – proszę bardzo, ale nie odbierajcie Polakom możliwości obejrzenia naszego wspólnego dobra. Dopiero co sejm przez głupotę PZPN wprowadził uchwałę nakazującą noszenie orzełka na koszulce reprezentantów Polski, a widać że już potrzebna jest kolejna – zakazująca kodowania meczów reprezentacji w jakiejkolwiek dyscyplinie.

Wynik dzisiejszego meczu sprawdzę sobie wieczorem w telegazecie. Mam nadzieję, że kibice nie przejdą wobec tego czynu obojętnie i pokażą już na pierwszym meczu w Polsce we Wrocławiu, we wtorek 11 września z Mołdawią swoje niezadowolenie. Brak kibicowania, transparenty lub brak obecności na trybunach byłby chyba dobrym przekazem, że tak robić się nie powinno.

Opublikowany 2012-09-07
stat4u