Canal+ zmienia nazwy swoich stacji

Od 30 lipca nastąpią zmiany w nazewnictwie stacji pod szyldem Canal+. Dotychczasowa stacja Canal+Gol, zmieni nazwę na Canal+Weekend i nadawana będzie od piątku do poniedziałku. Oprócz wydarzeń sportowych obejrzymy na nim również filmy. Stacja Canal+Sport 2 zmieni nazwę na Canal+Gol i nadawać będzie jedynie wydarzenia piłkarskie. W dodatku obie stacje nadawane będą również w jakości HD!

Więcej sportu pojawi się również na antenie Canal+ Premium, gdzie dotychczas wydarzenie sportowe gościło tylko raz na miesiąc. Stacja w każdą sobotę o 17.45 pokazywać będzie najciekawszy mecz Ekstraklasy w danej kolejce, a w niedziele o godz. 14.25 nadawane będzie spotkanie angielskiej ligi Premiership.

Gdyby tego było mało, polską Ekstraklasę obejrzą nie tylko abonenci platformy Cyfra+, ale także posiadacze Cyfrowego Polsatu, a dokładniej Polsatu Sport. W każdą ligową kolejkę transmitowane będą cztery spotkania na żywo, w tym w każdej z nich z udziałem Śląska Wrocław. Przypomnę tylko, że większościowy pakiet akcji tego klubu posiada właściciel Polsatu pan Zygmunt Solorz-Żak.

Są zapewne i tacy abonenci, którzy nie korzystają z dwóch największych platform cyfrowych. Dla posiadaczy kanału Eurosport 2 też jest przygotowany mały deser w postaci polskiej Ekstraklasy. W każdy poniedziałek o godzinie 18:30 transmitowany będzie mecz naszej rodzimej piłki, który ze swoim sygnałem dotrze do większości krajów Europy Środkowej.

Sprzedanie sublicencji stacjom innych platform wydaje się być dobrym rozwiązaniem. Będą one promować naszą piłkę i wyciągną ją z hermetycznego pudełka, którym zapewne jest Canal+. To też krok do przodu, by zachęcić inne stacje do większej walki w kolejnym przetargu do praw Ekstraklasy. W ostatnich latach Ekstraklasa S.A. musiała zbijać z ceny, bo nie było chętnych za zakup praw.

Opublikowany 2011-07-15
stat4u