Canal+ Gol, czyli pudło

Pamiętacie jak kilka miesięcy temu podniecałem się, że powstanie nowa stacja telewizyjna firmowana przez Canal+? Wtedy jeszcze nie wiedziałem tego, co wiem dziś. Powstanie Canal+ Gol dało miłośnikom sportu możliwość obejrzenia większej ilości meczów na żywo. Tak przynajmniej reklamowano tą stację. Dziś już wiem, że wraz ze stacją przyjdzie nam większy rachunek i zero ciekawych wydarzeń. Ale zacznijmy od początku.

Pakiet Canal+ to paczka kilku kanałów. Canal+ Premium, to pierwsza stacja tego nadawcy, która emituje filmy fabularne, dokumentalne, seriale, a niekiedy sport. Canal+Film to stacja, która nie różni się niczym od kanału premium, emituje te same filmy i seriale, z tą tylko różnicą, że o innych porach. Canal+Sport, to kanał sportowy nadający piłkarskie rozgrywki ligi polskiej, angielskiej, hiszpańskiej, francuskiej, magazyny piłkarskie, NBA, żużel. Canal+Sport2 emituje to samo co Canal+Sport, lecz podobnie jak Canal+Film o innych porach, z tą tylko różnicą, że gdy mecze w/w lig emitowane są o tej samej godzinie, to na tym kanale transmitowany jest inny mecz na żywo. Canal+Gol to stacja, która nadaje w soboty, niedziele i poniedziałki mniej więcej od godziny 13 do północy. W ramówce stacji są niemal tylko i wyłącznie retransmisje ze stacji Canal+Sport i Canal+Sport2. Od czasu do czasu, na żywo można obejrzeć mecz ligi francuskiej.

Buńczuczne zapowiedzi o powstaniu nowego kanału dającego więcej emocji i co ważne, w niezmiennej cenie są mrzonką. Canal+Gol miał być płatny tylko dla tych, którzy wykupują tą stację w kablówce. Pakiet Canal+ zdrożał z 29,90 złotych do 34,90 zł. Powodem tego jest dołączenie nowej stacji sportowej! Jeśli nie chcecie tego kanału w swojej ofercie, to musicie zrezygnować z całego pakietu Canal+.

I tak o to mamy serwowany nowy kanał sportowy, który według mojej opinii nie jest wart złamanego grosza. Aby zwiększyć zyski, polecam stworzenie nowego kanału, który nazwać by można Canal+Film3 i który nie różniłby się od już istniejących Canal+Premium i Canal+Film – no oczywiście oprócz godzin emisji. Gdyby tego było mało, polecam również nowy kanał sportowy Canal+Sport4, który nie różniłby się od Canal+Sport, Canal+Sport2 i Canal+Gol…

stat4u