Canal+ Gol, czyli pudło

Pamiętacie jak kilka miesięcy temu podniecałem się, że powstanie nowa stacja telewizyjna firmowana przez Canal+? Wtedy jeszcze nie wiedziałem tego, co wiem dziś. Powstanie Canal+ Gol dało miłośnikom sportu możliwość obejrzenia większej ilości meczów na żywo. Tak przynajmniej reklamowano tą stację. Dziś już wiem, że wraz ze stacją przyjdzie nam większy rachunek i zero ciekawych wydarzeń. Ale zacznijmy od początku.

Pakiet Canal+ to paczka kilku kanałów. Canal+ Premium, to pierwsza stacja tego nadawcy, która emituje filmy fabularne, dokumentalne, seriale, a niekiedy sport. Canal+Film to stacja, która nie różni się niczym od kanału premium, emituje te same filmy i seriale, z tą tylko różnicą, że o innych porach. Canal+Sport, to kanał sportowy nadający piłkarskie rozgrywki ligi polskiej, angielskiej, hiszpańskiej, francuskiej, magazyny piłkarskie, NBA, żużel. Canal+Sport2 emituje to samo co Canal+Sport, lecz podobnie jak Canal+Film o innych porach, z tą tylko różnicą, że gdy mecze w/w lig emitowane są o tej samej godzinie, to na tym kanale transmitowany jest inny mecz na żywo. Canal+Gol to stacja, która nadaje w soboty, niedziele i poniedziałki mniej więcej od godziny 13 do północy. W ramówce stacji są niemal tylko i wyłącznie retransmisje ze stacji Canal+Sport i Canal+Sport2. Od czasu do czasu, na żywo można obejrzeć mecz ligi francuskiej.

Buńczuczne zapowiedzi o powstaniu nowego kanału dającego więcej emocji i co ważne, w niezmiennej cenie są mrzonką. Canal+Gol miał być płatny tylko dla tych, którzy wykupują tą stację w kablówce. Pakiet Canal+ zdrożał z 29,90 złotych do 34,90 zł. Powodem tego jest dołączenie nowej stacji sportowej! Jeśli nie chcecie tego kanału w swojej ofercie, to musicie zrezygnować z całego pakietu Canal+.

I tak o to mamy serwowany nowy kanał sportowy, który według mojej opinii nie jest wart złamanego grosza. Aby zwiększyć zyski, polecam stworzenie nowego kanału, który nazwać by można Canal+Film3 i który nie różniłby się od już istniejących Canal+Premium i Canal+Film – no oczywiście oprócz godzin emisji. Gdyby tego było mało, polecam również nowy kanał sportowy Canal+Sport4, który nie różniłby się od Canal+Sport, Canal+Sport2 i Canal+Gol…

Komentarze:

    Niedług dołączą na Cyfry, kanały zabrane Polsatowi, a więc Paczkę BBC. Niecałą, bo oczywiście całość trafi do mojego faworyta, a więc platformy n. Canal + z tworzeniem kanału, niczym w SKY.

    Tam mamy: Sky Sport, Sky Sport HD, Sky Sport 2, Sky Sport 3, Sky Sport News, Sky Sport +1 itd…

    Znajomi mówią, że w Sky jest ponad 20 kanałów filmowych podzielonych na gatunki i prezentują one przez rok te same filmy… Sky Action, Sky Comedy, Sky Action +1 itd… Modle się tylko o to, by w Polsce nie chodzili tą drogą! A! I Koszt abonamentu to na nasze ponad 400zł ;P

    Odpowiedz

    Coś czuję, że gdyby u nas Canal+ podzielił się na taką ilość stacji, to cena pewnie byłaby niewiele niższa niż Sky. Przy zdecydowanie niższych zarobkach polaków niż Brytyjczyków, mogłoby to być klęską dla stacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

stat4u