6
Czerwiec
2010

Gry z Amigi i Commodore 64 na PC

Jako dzieciak często grywałem w gry z nośników Commodore 64 czy Amiga. Wiele gier zapadło w mojej głowie tak mocno, że włączając je teraz w wersji na PC, czuję się jakbym odmłodniał o kilkanaście lat. Mało tego. Choć te gry graficznie nie mają nic wspólnego z współczesną grafiką, to są dla mnie o wiele lepsze. Nie trzeba chyba nikomu przypominać słynnej gry przygodowej „Mario”, piłkarskiej „Microprose soccer” czy „Sensible world of soccer”. Klimatyczny „Rick dangerous” czy „Super frog” również przenoszą mnie w świat fantazji i młodości.

Nie będę się zbytnio rozpisywał w tym temacie, bo wszyscy Ci, którzy wiedzą o czym piszę po swojemu dokończą tą opowieść. Chcący przypomnieć sobie te gry zapraszam na mojego chomika, w którym postaram się na bieżąco aktualizować listę ciekawych gier. Korzystam z Windows XP i nie mam żadnych problemów z uruchomieniem gier. W niektórych przypadkach trzeba użyć emulatora.

[nggallery id=23]

Pobierz gry, klikając na obrazek

komentarze ( 0 )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

BLOG KURDU.PL'a
Fantastyczny blog kurdupla istnieje od 17 kwietnia 2009 roku, czyli od 1829 dni. Ilość opublikowanych wpisów to 578, a najnowszy pojawił się 18 kwietnia 2014 i został zatytułowany: Co by było, gdyby…?
Strona Główna Kontakt
statystyka