Będziecie siedzieć

Desygnowana na stanowisko premiera pani Beata Szydło ogłosiła skład nowego rządu, który zostanie zaprzysiężony 12 listopada. Data dla jednych pierwsza z możliwych, a dla innych najgorsza z możliwych. Zbiega się ona z nieformalnym szczytem Unii Europejskiej na temat uchodźców. Najbardziej jednak sporą część społeczeństwa boli fakt, że Ministrem Obrony Narodowej będzie pan Macierewicz, a Ministrem Sprawiedliwości pan Ziobro. Ten pierwszy ma podobno wywołać wojnę z Rosją, a ten drugi pozamykać uczciwych obywateli.

Co do Macierewicza to nie jestem jakimś wielkim optymistą, ani nie jestem pesymistą. Każdy się go boi, bo to jest swojego rodzaju człowiek twardej ręki, jakby to powiedziano w wojsku – „regulaminowiec”. Jeśli będą przekręty, będzie o nich mówił i sam zrobi wszystko, by wojsko działało prawidłowo. Nie będzie lewych przetargów, ustawek z firmami zagranicznymi, ani jakichkolwiek przekrętów. – Tak przynajmniej widzę pana Macierewicza.

Co do pana Ziobry na stanowisku Ministra Sprawiedliwości to w mojej opinii jedna z najlepszych opcji. Co prawda w pierwszym swoim podejściu na ten urząd w latach 2005-2007 miał małe wpadki, ale przestępcy drżeli ze strachu i podobnie ma się w tej chwili. Niemal połowa posłów PO za to co powiedzieli w aferze taśmowej powinni stanąć przed sądem! To wydaje się bardzo prawdopodobne, a co najważniejsze możliwe. Za kadencji Platformy Obywatelskiej kradli, ustawiali i robili co chcieli. – Mówiąc wprost politycy nieuczciwi byli nietykalni.

Pozostaje jeszcze sprawa niefortunnej daty 12 listopada. Podobno prezydent ogłosił tą datę nie mając wiedzy o nieformalnym spotkaniu UE, bo rzekomo kancelaria premiera nie poinformowała o tym szczycie kancelarii prezydenta. Nikt nie wie do końca jak było, ale mimo wszystko uważam, że data pierwszego spotkania w Sejmie powinna zostać przełożona. Nic by się nie stało gdyby przełożono ją na 13, albo 16 listopada. Mówienie, że można zrobić przerwę w Sejmie o godzinie 12, by pani premier Kopacz poleciał na Maltę brzmi jak żart. Tym bardziej, że ten szczyt rozpoczyna się o godzinie 14.

Co by nie powiedzieć o nowym rządzie, to trzeba przyznać, że zaczyna się ciekawie. Uwielbiam słuchać internetowych opinii jak to spora część Polaków trzęsie portkami. W tym gronie jest wielu polityków, dziennikarzy, czy przedsiębiorców. Boją się Ziobro i ogólnie PiS-u tak bardzo, że niemal deklarują ucieczkę z Polski. Bawi mnie to niesłychanie i daje mi nadzieję na lepsze jutro. Jeśli jesteś złodziejem na duża skalę, to możesz już pakować manatki. Jeśli jesteś uczciwym człowiekiem, możesz spać spokojnie. Jak będzie zobaczymy jak PiS zacznie rządzić, bo na tą chwilę straszenie PiS-em to jak straszenie babci chujem. – Odbywa się tylko za pośrednictwem stronniczych mediów.

Opublikowany 2015-11-10
stat4u