Aukcje dla WOŚP

Dziś po raz dwudziesty wystartowała akcja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jest to wyjątkowy dzień, bo każde media mówią o tym wydarzeniu. Od samego rana trwa zbieranie pieniędzy i oczekiwanie na nowy rekord finansowy. Do tej pory wyposażono w sprzęt medyczny ponad 600 szpitali, które otrzymały ponad 23 tysiące urządzeń. Orkiestra swoją akcją stała się na tyle niesamowita, że tego dnia można zrobić wszystko. Na przykład na stronach aukcyjnych WOŚP (aukcje.wosp.org.pl) można kupić w tym roku nowy, nieużywany folder!

Dziś mam do zaoferowania zupełnie nowy, nigdy nie używany – NOWY FOLDER! Folder jest zupełnie nowy (o czym świadczy data jego utworzenia). Dodatkowo zupełnie gratis dodaję NOWY DOKUMENT TEKSTOWY! całkiem nowy i nieużywany. Jego data utworzenia także znajduje się na zdjęciu.

jak zapewnia nas sprzedający:

Na ten produkt udzielam 30 dni gwarancji. Jeżeli „Nowy folder” się zepsuje, ulegnie uszkodeniu nie z winy użytkownika wymieniam go w miarę możliwość na podobny/zastępczy model.

Nie byłyby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że ten produkt ma wzięcie. Spotkałem się na aukcjach z butami Chucka Norrisa, ale mino wielu odwiedzający ofert nie było. W przypadku folderu chętnych na zakup jest wielu, a cena podbiła się już do ponad 100 złotych. Odwiedzających również nie brakuje i śmiem twierdzić że zakończy się na kilkunastu tysiącach odwiedzin.

Oczywiście dzisiejszy dzień w ogóle obfituje w dziwaczne przedmioty. Kupić możemy np. śnieg, na który będziemy musieli czekać tak długo, aż matka natura go prześle. Nagranie video w jakości HD ze zniszczenia starej komórki. Zwycięzca może wybrać sposób zniszczenia telefonu. Są też aukcje z takimi przedmiotami jak 1 gram soli, wykałaczka, zdjęcie pobrane z internetu, zestaw pięciu słomek, przepis na sowę z kominka czy karton morderca, który zabił Hankę Mostowiak.

Najbardziej żenujące w mojej ocenie są aukcje, na których oferuje się kolację, spacer, wypad na browar czy oprowadzanie po mieście. Kolacja ze studentem, który sam ją przygotuje, a później zabierze zwycięzcę na spacer. Dziewczyny, które wyskoczą na browar ze zwycięzcą czy oprowadzą po mieście. W tych przypadkach odnoszę wrażenie, że ludziom chodzi nie tylko o pieniądze na szczytny cel, ale także o coś więcej.

Też miałem kilka pomysłów na wystawienie aukcji, ale stwierdziłem, że oprócz wystawiających muszą być i kupujący. Dlatego w tym roku postaram kupić dla ściemy coś głupiego i wpłacić kilka złociszy na szczytny cel. Tym samym nie muszę wybierać się do miasta i szukać wolontariusza z puszką….

P.S.
Aukcja z nowym folderem została usunięta przez pracownika Allegro. Oto link
http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=576678 .
Został wystawiony ponownie i znów został usunięty
http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=573111

Opublikowany 2012-01-08
stat4u